פעילים פרו-פלסטינים מתכוננים למשט לעזה ב-2012
צילום: אי-פי

צה"ל עצר ספינה שהפרה את הסגר הימי על רצועת עזה

על סיפונה של הספינה שיצאה מעזה 17 מפליגים. נמסר כי ההשתלטות בוצעה בלי אירועים מיוחדים. דו"צ: "מיצג ציני של ארגון הטרור חמאס"
רועי שרון
29 במאי 2018
17:39

צה"ל עצר אחר הצהריים (שלישי) ספינה פלסטינית שהפרה את הסגר הימי על רצועת עזה. על סיפונה 17 מפליגים וההשתלטות בוצעה בלי אירועים מיוחדים. הספינה תיגרר לבסיס חיל הים באשדוד לאחר בידוק וסריקה של הספינה ושל המפליגים.

צה"ל העמיד כוחות רפואה אם יהיה צורך בטיפול בחולים או בנכים על הסיפון. לאחר הבירור הפלסטינים יוחזרו לעזה. "ארגון הטרור חמאס, שעומד מאחורי ניסיון הפרת הסגר הימי, מנסה להציג מצג ציני שבסופו של יום יכול ויפגע באזרחי עזה ובסיוע המוכנס לרצועת עזה על ידי מדינת ישראל ומדינות נוספות בעולם", נמסר מדובר צה"ל.

בצה"ל הוסיפו כי "הסגר הימי הוא סגר ביטחוני הכרחי וחוקי שהוכר שוב ושוב על ידי העולם והאו"ם, לשמירה על ביטחון מדינת ישראל וגבולותיה הימיים, המגן מפני טרור והברחת אמצעי לחימה. צה"ל ימשיך לאכוף אותו ולהגן על גבולותיה הימיים של מדינת ישראל ועל אזרחיה".

במקביל, פעילים פרו-פלסטינים יצאו בספינה אחת לפחות מנורווגיה וממדינית אירופיות נוספות במשט אל הרצועה. הם עושים את דרכם לחופי עזה בקריאה "לשבור את המצור".