משרד החוץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מברק לדיפלומטים בעולם: "להדגיש שהירי נגד אזרחים"

משרד החוץ הוציא הנחיות לטיפול בירי מעזה באמצעי התקשורת השונים. במשרד הדגישו כי הם מצפים לשמוע גינויים חד משמעיים נגד חמאס והתקפות הטרור
יואב קרקובסקי וגילי כהן
29 במאי 2018
18:36

משרד החוץ הוציא הערב (שלישי) מברק הפעלה לכלל הדיפלומטים בעולם. מברק זה הינו המשך להנחיות שיצאו הבוקר לפעולה מול מקבלי החלטות ואמצעי תקשורת כדי להדגיש כי הירי לדרום, שנמשך מהבוקר, הוא מתקפה של ארגוני טרור נגד אזרחים וכי ישנם אזרחים שנפגעו ומכאן זכותנו להגנה עצמית.

המברק נועד להדגיש בפני מקבלי ההחלטות בעולם גם את הציפייה של ישראל לגינויים חד משמעיים על מתקפת הטרור. "אנו רואים בחמאס, הפועל בשותפות עם הג'יהאד, גורם אחראי להסלמה", נכתב במברק.

הדיפלומטים התבקשו לציין כי בשבועות האחרונים ארגוני הטרור ירו לעבר כוחותינו מנשק קל, הניחו מטענים על הגדר, זרקו בקבוקי תבערה, שיגרו עפיפוני תבערה וניסו לחצות את הגדר. "כל אלה משתלבים ביוזמת צעדת חמאס להנעת המונים מוסתים לעבר הגדר", נכתב.

שלושה חיילים נפצעו אחר הצהריים מרסיסים של פצצת מרגמה, שנורתה מרצועת עזה לעבר שדרות. מצבו של אחד מהפצועים בינוני והשניים האחרים נפצעו קל. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. משעות הבוקר ובמהלך היום ירו ארגוני טרור כ-50 פצצות מרגמה ורקטות אל ישראל.

דובר עיריית שדרות הוציא הודעה שבה נאמר כי ארבעה מתושבי העיר נפצעו בעקבות הירי. אדם אחד שבר את הקרסול בזמן שרץ לתפוס מחסה במרחב המוגן, שלושה אנשים נוספים - נפגעי חרדה.