תקיפה בעזה היום
צילום: אי-פי

מצרים לג'יהאד האסלאמי: רסנו את הירי כדי למנוע עימות

המודיעין המצרי פנה לארגון הטרור כדי למנוע התדרדרות נוספת ברצועה. הארגון בתגובה: נבחן את הדברים. לפי הערכות מופעל לחץ דומה גם על החמאס
גל ברגר
29 במאי 2018
18:56

המודיעין המצרי העביר הערב (שלישי) מסר לארגון הג'יהאד האסלאמי וקרא להם להפסיק את הירי לעוטף עזה. זאת במטרה למנוע התדרדרות לעימות צבאי. בארגון הטרור השיבו לפנייה ואמרו כי הם יבחנו את הבקשה. ניתן להעריך שבמקביל מופעל לחץ גם על ארגון חמאס בנושא מצד המודיעין המצרי, בעקבות ההסלמה בעוטף עזה. 

זאת בהמשך לדבריו של דובר הג'יהאד האסלאמי, דאוד שיהאב, אמר לרשת "אל-מיאדין" כי "אנחנו בשום אופן לא מעוניינים כעם פלסטיני וככוחות התנגדות בהסלמה הזאת. ישראל היא שמנסה באמצעות המשך תוקפנותה לכפות הסלמה ומנסה להביא לעימות צבאי. אנחנו לא רוצים הסלמה ופנינו לא להסלמה ולמלחמה. אבל היה חשוב להזכיר לישראל שיש לנו את האפשרות לעשות הכל".

"חמאס מאבד שליטה בעזה, התגובה של צה"ל לירי - חריגה" - כך אמר היום דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, בריאיון לרן בינימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב', על הלחימה בדרום. לדבריו, צה"ל ימשיך להגיב לירי מרצועת עזה, אם יימשך, עד להחזרת השקט ליישובי הדרום.

"חמאס נכשל בפעילות שלו מעל הקרקע ומתחת לקרקע, ולכן הוא מאבד שליטה", אמר דובר צה"ל. "מהבוקר ישנם ניסיונות לבצע פיגועים של ירי תלול מסלול. מדובר באירוע חמור מאוד, וכך התגובה שלנו - תגובה חריגה של תקיפת למעלה מ-35 יעדי טרור, של החמאס והג'יהאד האסלאמי. אין לנו שום כוונה לתת לירי הזה להימשך, ויש לנו כוונה ונחישות להחזיר את השקט לתושבי העוטף".

שלושה חיילים נפצעו מרסיסים של פצצת מרגמה, שנורתה מרצועת עזה לעבר שדרות. מצבו של אחד מהפצועים בינוני והשניים האחרים נפצעו קל. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. משעות הבוקר ובמהלך היום ירו ארגוני טרור יותר מ-50 פצצות מרגמה ורקטות מרצועת עזה אל ישראל. 

בנוסף לחיילים שנפצעו, הוציא דובר עיריית שדרות הודעה שבה נאמר כי ארבעה מתושבי העיר נפצעו בעקבות הירי. אדם אחד שבר את הקרסול בזמן שרץ לתפוס מחסה במרחב המוגן, שלושה אנשים נוספים - נפגעי חרדה.