האחיות לוז
צילום: סיגל קולטון

בחירות העורכים - כאן 88 | 29.5.2018

עדכון אחרון 29.5.2018
כאן 88
30 במאי 2018
15:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

אלון עדר ולהקה – אישה שלי

אם תפתחו מילון ותחפשו את המילה "פורה" תמצאו שם תמונה של אלון עדר. כבר שבע שנים שהוא חלק מחיינו המוזיקליים ועוד רגע יראה אור אלבומו השביעי, והשלישי עם "ולהקה". באלבום החדש הלהקה לוקחת חלק גדול יותר בתהליך היצירה, אבל הסינגל הראשון "אישה שלי" נכתב בידי אלון. גם הפעם מקור ההשראה המרכזי שלו הוא זוגתו, שני עדר, עליה נכתבו הרבה משיריו ("קצת אהבה לא תזיק" הוא דוגמא בולטת).

האחיות לוז - Time Tale

בשעה טובה ומוצלחת האחיות לוז עוברות ממחלקת השימור למחלקת הפיתוח. בחמש השנים האחרונות הן החזירו לחיים את הסווינג ועשו לו עלייה לארץ הקודש בשפת הקודש. עכשיו כשהעץ צמח ופרי האגוז הבשיל הן מתפנות ליצירה מקורית ועושות לסווינג עלייה לשנות האלפיים. Time Tale הוא הסינגל הראשון מתוך אלבום חדש שייצא בקיץ וכולו שירים מקוריים באנגלית ובעברית שכתבו האחיות (שירה ז' כרמל, יפעת זיו וענת מושקובסקי), יחד עם המפיק SHUZIN (להקת גשם, אסתר רדא ועוד). 

Johnny Marr - Hi Hello

ג'וני מאר הוא הלייט בלומר האולטימטיבי של עולם הרוק. כחבר מייסד וגיטריסט של אחת הלהקות האהובות בהיסטוריה – הסמיתס – העולם היה פרוש לרגליו, אבל הוא העדיף להיות אורח לרגע בהרכבים כמו אלקטרוניק, מודסט מאוס והקריבס. רק ב-2013 יצא אלבום הסולו הראשון שלו אבל מאז הוא לא מפסיק לעבוד. השיר החדש שלו מזכיר את There Is a Light That Never Goes Out של הסמיתס, ואת Dancing Barefoot של פטי סמית, אבל אם תשאלו אותו הוא יגיד שזה רק בגלל שהוא קליט כמוהם. במקרה הזו כולם צודקים.

Shannon Shaw - Broke My Own

זמרת ה-Pאנק שנון שאו עושה הסבת מקצוע לעולמות הסול. אחרי שנים עם הלהקה שלה Shannon & the Clams היא יוצאת לדרך עצמאית ומעלה באוב את נשמתה של איימי ויינהאוס. האלבום Shannon in Nashville הוקלט – כן, כן ניחשתם נכון - בנאשוויל בהפקתו של דן אורבך (The Black Keys) ועם נגני אולפן מקומיים וותיקים שעבדו בזמן אמת עם אלביס וארית'ה פרנקלין בתקופה שבה נאשוויל הייתה מוקד עליה לרגל עבור מוזיקאים רבים.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

איה זהבי פייגלין – איילת אהבים
אלדד ציטרין – Three Old Words
היללה - Sparrows Of Merrit Island
סיון טלמור - Falling
Dirty Fly – All That's Left
Arctic Monkeys – Four Out Of Five
Damien Jurado – Allocate
Father John Misty – Disappointing Diamonds Are the Rarest of Them All
Gaz Coombes – Walk The Walk
Jasper Steverlinck - That's Not How Dreams Are Made
Leon Bridges - Bad Bad News
Mattiel - Count Your Blessings
Ray Lamontagne - Such a Simple Thing

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)