חיים רמון
צילום: אורי לנץ, פלאש 90

חיים רמון על המחאה נגד העסקתו: "טרור פמיניסטי קיצוני"

השר לשעבר, שהורשע במעשה מגונה, הגיב בכאן רשת ב' למחאה של סטודנטיות באוניברסיטת תל אביב על העסקתו במוסד: "בית המשפט קבע שזו הייתה מעידה חד פעמית, אז צריך לרדוף אדם כל חייו? לא אכנע לטרור הזה. מי שלא נוח לה - שלא תבוא לקורס"
קיטל וסיקולר
31 במאי 2018
10:16

השר לשעבר, חיים רמון, תקף היום (חמישי) את מחאת הסטודנטיות באוניברסיטת תל אביב על העסקתו במוסד כמרצה בחוג למדע המדינה. רמון, שהורשע במעשה מגונה בקצינת צה"ל לפני 12 שנים, הגדיר בריאיון לתוכנית "קיטל וסיקולר" בכאן רשת ב' את המחאה נגדו "טרור פמיניסטי קיצוני", ואף הכריז כי יגיש תביעת דיבה נגד "כל מי שמעורבת" על כינויו עבריין מין.

האזינו לריאיון עם רמון בכאן רשת ב':

"אותו בית משפט שהרשיע אותי קבע שאני לא עבריין מין ולא הטיל עליי קלון. גם העליון קבע שזו הייתה מעידה חד פעמית. אז צריך לרדוף אדם כל חייו?", אמר השר לשעבר ביחס לאירוע שבו הורשע. הוא הכריז כי אין בכוונתו להיכנע לארגון המוחה נגדו, שאותו הגדיר "ארגון פמיניסטי קיצוני, שמוציא שם רע לפמיניזם".

"כל חיי הייתי אדם נקי. עשיתי טעות, אבל בית משפט קבע שאני יכול לחזור לחיים הציבוריים. על מעידה אחת אני אכנע לטרור כזה? בחיים לא, יש להם טעות", המשיך השר לשעבר. 

לדברי רמון, בקורס שאותו יעביר - "סמכות ללא אחריות, אחריות ללא סמכות" – לא תחול חובת נוכחות של הסטודנטים. "זה קורס בחירה. סטודנטית שתרגיש לא בנוח, מוזמנת לא לבוא", הוא הצהיר, "אך אני בטוח שיהיו הרבה בנות בשיעורים". רמון פסל לחלוטין את האפשרות שלא יועסק בסופו של דבר באוניברסיטה בשל המחאה, והבהיר: "הקורס יהיה גם יהיה".