סרגיי שויגו ואביגדור ליברמן, היום במוסקבה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

האיום האיראני במוקד: ליברמן נפגש עם מקבילו הרוסי

שר הביטחון נועד במוסקבה עם סרגיי שויגו, שאמר לפני הפגישה כי הם ידונו "בכל הנוגע לעבודה בגבול הדרומי של סוריה, באזור שבו יש הסכמים עם ירדן וארצות הברית". ליברמן: "המיקוד היה ונותר מניעת ההתבססות האיראנית בסוריה"
גילי כהן
31 במאי 2018
13:43

שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש היום (חמישי) במוסקבה עם מקבילו הרוסי, סרגיי שויגו, במסגרת הביקור שהוא מקיים במדינה. שויגו צוטט בסוכנות הידיעות הרוסית TASS כאומר לפני הפגישה שהשניים צפויים לדון "בכל הקשר להסלמה בגבול הדרומי של סוריה, באזור בו יש הסכמים עם ירדן וארצות הברית".

ליברמן נחת במוסקבה אתמול, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "המיקוד העיקרי של מערכת הביטחון היה ונותר מניעת התבססות של איראן וגרורותיה בסוריה". יחד עם ליברמן, יצאו גם ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון, זוהר פלטי, וראש אגף המודיעין, האלוף תמיר היימן. הביקור והפגישה עם שויגו היום מתקיימים ברקע המגעים שמקיימות ארצות הברית ורוסיה על הסכם להסדרת יציבות בסוריה.


אתמול הצהיר שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, כי נסיגה של כל הכוחות הלא סוריים מגבולה הדרומי של סוריה צריכה להתרחש "בהקדם האפשרי". סגנו של לברוב, סרגיי ריאבקוב, ציין מוקדם יותר כי הושגה הסכמה בנוגע לקיום מפגש של נציגים מרוסיה, ארצות הברית וירדן, שבה ידונו על פירוז דרום סוריה.


ברקע ההתפתחויות האחרונות, מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים, חגי צוריאל, אמר השבוע שישראל אופטימית סביב סיכוייה לתקוע טריז בין רוסיה לאיראן בעניין סוריה. בתדרוך לעיתונאים זרים, אמר צוריאל כי בישראל חשים שרוסיה מתוסכלת מהנוכחות האיראנית בסוריה וכי היא חוששת שהמאבקים בין ישראל לאיראן בזירה הסורית יפגעו באינטרסים של מוסקבה.