ארקדי בבצ'נקו
צילום: אי-פי

העיתונאי הרוסי שמותו זויף: "הגעתי לחדר המתים, וישבתי לצפות בטלוויזיה"

ארקדי בבצ'נקו, מתנגדו של פוטין שהרצח שלו בוים על ידי שירותי הביטחון של אוקראינה, סיפר במסיבת עיתונאים שכינס על הפרשה הדרמטית. לדבריו, הוא נאלץ להשתמש בדם חזיר ובמייק-אפ כדי שהאירוע ייראה כמו רצח
איתמר מרגלית
31 במאי 2018
17:43

העיתונאי הרוסי ארקדי בבצ'נקו אמר היום (חמישי) במסיבת עיתונאים באוקראינה כי נאלץ להשתמש בדם חזיר ובמייק-אפ כדי לפברק את מותו. עוד אמר בבצ'נקו כי הובהל על ידי אמבולנס בליל "הרצח" כביכול, כאשר הצוות הרפואי ידע על בימוי הרצח.

העיתונאי המתנגד לפוטין הגיע לחדר המתים, החליף את בגדיו וישב לצפות בטלוויזיה. לדבריו, שיתף רק את קרוביו בדבר פברוק רציחתו.


אתמול הודיע במפתיע ראש שירותי הביטחון באוקראינה שהעיתונאי הרוסי שדווח על חיסולו - בחיים. הוא פירט שהרשויות באוקראינה ידעו על הכוונה לרצוח את בבצ'נקו, והספיקו להציל אותו ובתוך כך לנסות לתפוס את מי שהורה על החיסול.

במסיבת העיתונאים הוסיף שהחיסול הוזמן על ידי שירותי הביון הרוסיים, שגייסו אזרח אוקראיני לביצוע המשימה שקיבל בעבורה 40 אלף דולר. האזרח נתפס על ידי הרשויות בקייב ובחקירתו סיפר שמפעיליו ביקשו ממנו לרכוש כלי נשק ותחמושת. כמו כן, בבצ'נקו הופיע גם הוא והתנצל בפני אלו שחשבו שהוא מת. 

נשיא אוקראינה פורושנקו הגיב לפרשה ואמר: "שירותי הביטחון האוקראינים מתחזקים מיום ליום בהתנגדותם לתוקפנות הרוסית". הוא הוסיף שאוקראינה תספק הגנה לבבצ'נקו ולמשפחתו.