נשים בהפגנות בגבול רצועת עזה
צילום: אי-פי

אדלשטיין: "הדיון על 'מצבן של נשות עזה בעקבות הסגר' תמוה בעיניי"

יו"ר הכנסת התייחס לפרסום בכאן רשת ב' על הדיון שיזמה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ח"כ אעידה תומא סלימאן ואמר כי "ראוי היה שחברי כנסת היו מכנסים דיון מקביל בנושא מצבן של נשות ישראל ששגרת חייהן מושפעת מגחמותיהם של ארגוני הטרור"
זאב קם
31 במאי 2018
17:56

"תמוה בעיניי שאחרי שבוע קשה ומתוח עבור אזרחי ישראל, ובפרט עבור תושבי הדרום שנאלצו להסתגר במקלטים, מחליטים חברים בכנסת ישראל לכנס דיון דווקא בעניין מצבן של הנשים העזתיות" - כך אמר היום (חמישי) יו"ר הכנסת ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין.

"מדוע לא יכנסו דיון במצבן של נשים המתגוררות בישובי עוטף עזה?" שאל אדלשטיין בעקבות הפרסום בכאן רשת ב' על הדיון אודות מצבן של הנשים בעזה שמכנסת יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ח"כ אעידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת). הוא הוסיף כי "ראוי היה שחברי כנסת היו מכנסים דיון מקביל בנושא מצבן של נשות ישראל ששגרת חייהן מושפעת מגחמותיהם של ארגוני הטרור".

חברת הוועדה ח"כ מירב בן ארי (כולנו) פנתה לאדלשטיין במכתב בו קראה לו להתערב אישית ולבחון את הדיון: "לא ירחק היום שבו הוועדה תתחיל לעסוק במצבן של הנשים הפלסטיניות בשכם, רמאללה ובשטחי הרשות הפלסטינית. לא זו תפקידה של הוועדה בכנסת ישראל ואין סיבה שיו"ר הוועדה תנצל את תפקידה לקידום אג'נדה פוליטית".

חבר הכנסת נחמן שי (המחנה הציוני) מתח ביקורת על עיתוי הדיון ומסר: "עאידה תומא סלימאן עושה פרובוקציה ומנסה להפוך את הוועדה לכלי פוליטי. זה מעשה מגונה ומצער. אם עוסקים במצוקה, צריך לעסוק במצוקתם של תושבי עוטף עזה".

מעמותת רופאים לזכויות אדם נמסר כי "דווקא ההזדהות של נשים מישראל עם מצוקה של נשים מעזה, הייתה אמורה להיות מובנת לכולם. בעיקר כשמדובר על נשים חולות סרטן הזקוקות לכל אמפתיה וטיפול. לא מדובר בטובות שישראל עושה, אלא במחויבות שלה לאפשר לחולי הרצועה, מתוקף מדיניות הסגר שהיא מטילה על הרצועה ואחריותה ארוכת השנים למצב ההומניטרי ולתת הפיתוח ממנו סובלת מערכת הבריאות הפלסטינית שבה".