מועצת הבטחון
צילום: אי-פי

היום: מועצת הביטחון תצביע על שליחת כוח בינ"ל לעזה

ארצות הברית צפויה להטיל וטו על ההחלטה שיזמה כווית בעקבות האירועים האלימים בגבול הרצועה בשבועות האחרונים, ועל רקע הירי הרקטי המאסיבי לעבר ישראל השבוע. שגריר ישראל באו"ם דני דנון קרא לחברות מועצת הביטחון: "תעמדו לצד ארצות הברית ותתנגדו להחלטה. אל תתנו את ידכם להחלטה השוללת את זכות היסוד של כל מדינה להגן על אזרחיה
גילי כהן
01 ביוני 2018
11:35

מועצת הביטחון צפויה להצביע היום (שישי) על הצעת כווית לשלוח כוחות בינלאומיים לרצועת עזה על מנת להגן על הפלסטינים, בעקבות האירועים האלימים בגבול הרצועה בשבועות האחרונים. ארצות הברית צפויה להטיל וטו בהצבעה. טיוטת ההחלטה הופצה לפני שבועיים, ותעלה ברקע לירי הרקטי והתקיפות בעזה השבוע.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר לקראת ההצבעה: "החלטה שמטרתה לגנות את ישראל ומתעלמת לחלוטין מהחמאס היא הצעה צבועה שלא ראויה לדיון". בחשבון הטוויטר שלו קרא לחברות מועצת הביטחון: "תעמדו לצד ארצות הברית ותתנגדו להחלטה. אל תתנו את ידכם להחלטה השוללת את זכות היסוד של כל מדינה להגן על אזרחיה ושכל מטרתה לתת יד מחבקת לחמאס".

השבוע ערכה מועצת הביטחון דיון בנוגע להסלמה בדרום, במהלכו התייצבה שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, לצדה של מדינת ישראל. היא גינתה את שיגורי הטילים של ארגוני הטרור בעזה לעבר ישראל ועמדה על זכותה של ישראל להגן על עצמה "העובדות ברורות: חמאס וארגון שמזוהה איתו שיגרו 70 רקטות לעבר ישראל, במטרה לגרום הרג לאזרחים", אמרה בדיון.

"תושבי עזה לא צריכים הגנה מפני איום חיצוני - הם צריכים הגנה מפני חמאס", הוסיפה היילי בדיון שעסק בירי כ-180 רקטות ופצמ"רים לעבר ישראל תוך יממה. "מי מבינינו יקבל 70 טילים שנורו אל מדינתם? כולנו יודעים את התשובה - אף אחד לא יסכים למציאות כזו. התקפה מוכיחה את מה שטענו מזה זמן רב - מטרתו המוצהרת של חמאס היא להשמיד את ישראל". דנון אמר בעקבות הדיון כי חברות מועצת הביטחון הופתעו מכך שהדיון עסק בגינוי חמאס.

תגיות:
דני דנון