האלימות בגבול עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

האלימות על הגדר בעזה: פלסטינית נהרגה בעימותים

יותר מ-3,000 פלסטינים משתתפים בהפגנות על גדר הגבול בעזה, זו הפעם העשירים ברציפות. הפלסטינים דיווחו על 11 פצועים מירי ומגז מדמיע
גל ברגר ואסף פוזיילוב
01 ביוני 2018
19:24

יותר מ-3,000 פלסטינים מפגינים, חלקם מתפרעים, אחר הצהריים (שישי) בחמישה מוקדים לאורך הגבול עם רצועת עזה. המתפרעים מיידים אבנים ומבעירים צמיגים.צה"ל משתמש באמצעים לפיזור הפגנות. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי פלסטינית, רוזאן א-נג'אר בת 21 נהרגה ו-11 מפרי סדר אלימים נפגעו מירי ומשאיפת גז מדמיע, אחד מהם במצב קשה.


הפלסטינים דיווחו עוד כי צעירים פלסטינים הצליחו לחתוך את גדר התיל לפחות בשני מוקדים במזרח הרצועה. לא דווח על חצייה של הגדר. במהלך היום הוצתו כמה שדות בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה ששוגרו מעזה לשטח ישראל. לוחמי האש השתלטו על השריפות.

בתוך כך, מדווחים מקורות פלסטיניים כי ישראל עצרה הלילה חבר פרלמנט מטעם חמאס בביתו בכפר ביר נבאלה שמצפון לירושלים, ושחררה אותו כעבור כמה שעות. בדף הפייסבוק של האיש, איברהים אבו סאלם, נכתב כי הוא נעצר בשל הסתה ובשל כניסתו לירושלים, שם נתן שיעורים ודרשות במסגד אל-אקצה.

היום מציינים בעזה את יום השישי העשירי לתהלוכת השיבה, תחת הכותרת: "מחיפה לעזה, דם אחד, עתיד משותף". במהלך יום שלישי האחרון ובלילה שבין שלישי לרביעי, נורו מטחים כבדים של רקטות ופצצות המרגמה מעזה לכיוון יישובי עוטף עזה. סך הכול, ב-24 שעות של הסלמה נורו לעבר ישראל כ-180 רקטות ופצצות מרגמה - רובן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. מדובר צה"ל נמסר כי חלק מהרקטות היו מתוצרת איראן. בתגובה, תקף צה"ל מטרות של חמאס ברחבי רצועת עזה.