חייל צה"ל בחברון
צילום: ויסאם השלמון, פלאש 90

סוכל פיגוע דריסה בחברון: המחבל נורה למוות

צה"ל ירה והרג מחבל שניסה לדרוס את הכוח שהיה במקום באמצעות כלי הנדסי. דובר צה"ל מסר כי אין נפגעים ישראלים. לפי מקורות פלסטינים, ההרוג הוא פועל בן 35 תושב הכפר בית אומאר
כרמל דנגור, גל ברגר ומשה שטיינמץ
02 ביוני 2018
11:29
עודכן ב 12:56

חשד לניסיון פיגוע דריסה בחברון היום (שבת) באמצעות כלי הנדסי. אין נפגעים ישראלים והנהג נורה ונהרג במקום. מצה"ל נמסר כי "לפני זמן קצר סוכל ניסיון פיגוע דריסה בעיר חברון שבמרחב החטיבה המרחבית 'יהודה'. כוח צה"ל ביצע ירי לעבר מחבל אשר ניסה לדרוס את הכוח שהיה במקום. המחבל נהרג כתוצאה מהירי. אין נפגעים לכוחותינו".

לאחר תחקור ראשוני נמצא כי מחבל בן 35 מבית אומאר ניסה לדרוס קצין ולוחם עם טרקטור קטן מסוג "בובקאט". הכוח ביצע נוהל מעצר חשוד, שבמהלכו המחבל הסתובב והמשיך לנסוע במטרה לדרוס אזרחים שעברו במקום. לוחם נוסף מהכוח שעמד על גג מבנה באזור זיהה את האיום וביצע ירי לעבר המחבל, ממנו נהרג. מקורות פלסטינים אומרים כי ההרוג הוא ראמי סבארנה, פועל ועובד כלי הנדסי, נשוי ואב לשלושה.

תיעוד הזירה בחברון:

לפני כחודש חייל צה"ל נפצע קל בניסיון דריסה סמוך ליישוב שבי שומרון. הרכב הפוגע נמלט. מדובר צה"ל נמסר כי החייל עמד בעמדת בידוק בצומת גנות, הסמוך ליישוב. כשעה לאחר אירוע הדריסה בשומרון, אירע נסיון דריסה נוסף של חייל בצומת הכבשים, שבאזור החטיבה המרחבית יהודה. לא היו נפגעים. הדורס נעצר והועבר לחקירה.

לפני כשלושה חודשים נהרגו קצין וחייל צה"ל ושני חיילים נפצעו קשה מאוד ובינוני בפיגוע דריסה שאירע בכביש 585, בין מבוא דותן לחרמש באזור צפון השומרון. המחבל, עלאא קבהא, בן 26, מהכפר ברטעה, האיץ את רכבו לעבר החיילים בעת שהיו בפעילות מבצעית בשטח. המחבל הפלסטיני, שנפצע קל, נתפס על ידי כוחות הביטחון.