משרדי גלי צה"ל בירושלים
צילום: באדיבות משרד הביטחון

אחרי כ-60 שנים: גלי צה"ל עוברת לשדר מירושלים

התחנה הצבאית תעזוב את המבנה ביפו ותעתיק את פעילותה לבירה. שידורי החדשות יועברו ראשונים בתוך כשלושה חודשים, ושאר המשדרים יועתקו בהדרגה במשך כשלוש שנים
כרמלה מנשה ושני נחשוני
03 ביוני 2018
15:00

אחרי כ-60 שנים שבהן שידרה ממשכנה ביפו,  גלי צה"ל תעזוב את העיר ותעבור לשדר מירושלים - כך קבעו הבוקר (ראשון) שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ומפקד התחנה, שמעון אלקבץ. בשלב הראשון, יועברו שידורי החדשות של התחנה לבירה בתוך כשלושה חודשים. לאחר השלמת בניית המתחם החדש של התחנה יועברו כל השידורים של גלי צה"ל ושל גלגל"צ לירושלים.

המבנה החדש של התחנה יוקם במתחם בית החייל המתחדש בירושלים, שיהפוך לקריה ביטחונית. במקום יוקמו לשכת הגיוס החדשה, בית לחיילים בודדים וגופים נוספים. בנוסף, בבניין התחנה יוקמו אולפני רדיו מתקדמים וכן מערך לשידור דיגיטלי.

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, אמר: "מקומו הטבעי של השידור הציבורי הוא בבירת ישראל. בתחנות גלי צה"ל וגלגל"צ משרתים חיילים וחיילות מכל רחבי הארץ, המשקפים את פניה של מדינת ישראל על כל גווניה. נמשיך להיות הבית של החיילים".

גלי צה"ל החלה את שידורה בשנת 1950 ברמת גן, ובשנת 1958 עברה למשכנה הנוכחי ביפו. כבר בשנת 2014 הודיעו שר הביטחון לשעבר, משה יעלון ומפקד גלי צה"ל דאז, ירון דקל, כי התחנה הצבאית צפויה לעבור ללוד - מהלך שלא יושם בסופו של דבר.