בנייה פלסטינית לא חוקית
צילום: מתניה טאוסיג, פלאש 90

עמותת רגבים: האירופים תרמו 42 מיליון אירו לבנייה פלסטינית לא חוקית

בדיון שנערך בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת נחשף גם כי ברשות הפלסטינית הוקם משרד ייעודי שכל עניינו הוא קידום השתלטות על קרקעות בשטחי C. נציג משרד החוץ: אנחנו מתריעים ומדינות אירופה מתעלמות
זאב קם
03 ביוני 2018
14:19

מדינות אירופה והאיחוד האירופי תרמו 42 מיליון אירו בחמש השנים האחרונות, לטובת בנייה בלתי חוקית של פלסטינים בשטחי C. כך חשפה היום (ראשון) עמותת "רגבים" בדיון שנערך בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת.

עוד נחשף בדיון כי ברשות הפלסטינית הוקם משרד ייעודי שכל עניינו הוא קידום ההשתלטות הפלסטינית על קרקעות בשטחי C. שטחי C נמצאים בשליטה ישראלית מלאה – גם ביטחונית וגם אזרחית.

על פי נתונים שהציגה רגבים, המובילות בתרומותיהן הן הולנד עם יותר מ-19 מיליון אירו, האיחוד האירופי עם כ-16 מיליון אירו וקרן Oxfam עם כארבעה מיליון אירו. פורסם כי במהלך 2016 השתלטו הפלסטינים על 208 נקודות חקלאיות, על 1,053 מאגרי מי גשמים, על 11 בריכות אגירה, על 62 ק"מ של צינורות מים, על 95,000 מטרים רבועים של טרסות, על 105 ק"מ של כבישים ושבילים ועל 26,000 דונם של אדמות סקר.

נציג של משרד החוץ אמר בדיון, שיזם חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי), כי משרדו פונה לאותן מדינות באירופה ומתריע בפניהן כי הכסף משמש לבנייה לא חוקית. לדבריו, המדינות בוחרות להתעלם מהפניות של ישראל.