ירון אטיאס
צילום: מתוך הפייסבוק של מזל דדון-אטיאס

סוף הסאגה: ירון אטיאס נתן גט לאשתו

לאחר התערבות בית הדין הרבני, סרבן הגט שחרר את אשתו מזל דדון-אטיאס מעגינותה. הוא נעצר בשבוע שעבר לאחר שנהג בלי רישיונו, שנשלל במסגרת העיצומים שנקט בית הדין
אוריה אלקיים
03 ביוני 2018
15:02
עודכן ב 15:58

סרבן הגט ירון אטיאס נתן היום (ראשון) גט לאשתו מזל דדון-אטיאס והיא שוחררה מעגינותה. הגט ניתן לאחר התערבות של בית הדין הרבני בחיפה. בשבוע שעבר נעצר אטיאס כשנהג ברכב, אף שרשיונו נשלל כעיצומים על עיגון אשתו. 

ביום שישי בוצעו שיחות ומגעים קדחתניים בין בני הזוג, בסיוע הייעוץ המשפטי ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, כדי להביא את הצדדים להסכם גירושין. למרות המאמצים, אטיאס סרב לתת גט לאשתו.

הדיינים הבהירו לאטיאס כי אם ימשיך בסירובו, יוחמר מאסרו והוא יישלח לתקופת מאסר ממושכת עד אשר יינתן הגט. ביום חמישי פרסמה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות את החלטתה שמאשרת את עונש המאסר.

בהחלטה נכתב: "לאחר שעיינתי בטענות הצדדים באתי לידי מסקנה כי אין מקום להתערב בהחלטת בית הדין שהפעיל את סמכותו. אין מדובר בתופעה של מה בכך. המשיב נמנע משך תקופה ארוכה מאוד מלקיים את פסק הדין שניתן בעניינו והורה לו ליתן למבקשת את גטה. על חומרת התנהגות מעין זו ועל הפגיעה שנגרמת בעטיה למבקשת אין צורך להכביר במילים, וכבר נפסק כי על בית הדין הרבני ועל בתי המשפט להילחם בתופעה זו מלחמת חורמה".

מנהל בתי הדין הרבניים הדיין הרב דוד מלכא בירך את העוסקים במלאכה: "אני שמח שלאחר מאמצים רבים הסיפור הקשה הגיע לסיומו והגברת שוחררה מעגינותה". לפני כשלושה שבועות התיר בית הדין הרבני בחיפה לפרסם את שמו, תמונתו, מקום מגוריו ופרטים אישיים נוספים של אטיאס, שבמשך שנתיים לא הסכים להתגרש מאשתו.