הנשק של החייל שנחטף והאקדח בו השתמשו החוטפים
צילום: דוברות המשטרה

בגלל חוב לפני חתונה: 3 חשודים נעצרו בגין חטיפת הנשק מחייל בבית קמה

מחקירת האירוע בשבוע שעבר עולה כי שלושת החשודים מלקיה, בני 22 ו-18 ונער בן 17, חטפו את הנשק בכוונה למכור אותו, בגלל שאחד מהם נקלע לחובות כספיים. הנשק, אותו החביאו החשודים בשדות ליד כביש 6, הוסגר לידי כוחות הביטחון. בהמשך יוגשו כתבי אישום
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
03 ביוני 2018
16:29

המשטרה עצרה שלושה חשודים מלקיה שבנגב, שניים בני 22 ו-18 ונער בן 17, בגין חטיפת הנשק מחייל בצומת בית קמה לפני שבוע, כך הותר היום (ראשון) לפרסום. מהחקירה עולה כי הרקע למעשה הוא פלילי, והשלושה החליטו לבצע את החטיפה בגלל חוב כספי שאליו נקלע החשוד בן ה-22 לפני חתונתו.


לפי חקירת המשטרה והשב"כ, החשוד בן ה-22 נסע לשטחי יהודה ושומרון, שם החליף את לוחיות הרישוי של הרכב. לאחר שחזר לאזור הנגב, אסף החשוד בן ה-22 את אחיו הקטן וקרוב משפחה נוסף. השלושה איתרו את החייל - לוחם ביחידה מובחרת, בצומת בית קמה, תקפו אותו, ובתום מאבק ארוך ואלים חטפו ממנו את נשקו תוך כדי שהם מאיימים עליו עם אקדח מזויף. לאחר שנמלטו מהזירה, החביאו החשודים את הנשק בשדות, ותכננו למכור אותו בשלב מאוחר יותר.

מיד לאחר האירוע, המשטרה פתחה בחקירה ובסריקות באזור. הרכב שבו השתמשו החשודים נמצא הפוך במרחק של כמה קילומטרים מצומת בית קמה. מציאת הרכב הובילה בתחילה למעצר של חמישה מתושבי לקיה, ביניהם שלושת הצעירים.

השלושה הודו במעשה, ולבסוף גם שיחזרו את האירוע, והובילו את החוקרים אל הנשק שנחטף ואל האקדח המזויף ששימש אותם. עוד נמסר מהמשטרה כי מעצרם של שלושת החשודים הוארך עד ל-6 ביוני. בהמשך מתוכנן להגיש נגדם כתבי אישום בגין המיוחס להם.

מפקד תחנת רהט, סגן ניצב אלי שמול, אמר: "ערנות אזרחים עזרה מאוד לפיענוח המקרה. מדובר באירוע נדיר יחסית. זה לא קורה הרבה שמתכננים מארב לחייל כדי למכור את הנשק שלו".