צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

גורם צבאי: "לא נאפשר לחזור לשגרת טפטופים מעזה, כמו לפני צוק איתן"

בצה"ל לא מעוניינים במבצע קרקעי בעזה, אך אם לא תהיה ברירה - יידרשו להיכנס לרצועה. בינתיים, בצבא נערכים לאפשרות של הפגנות אלימות ביום הנכסה ביום שלישי הקרוב. על אף המשך השיגורים מעזה, ישראל מנהלת מגעים לאשר למאות סוחרים ערבים-ישראלים להיכנס לרצועה בניסיון להניע את הכלכלה המקומית
רועי שרון, גל ברגר ומשה שטיינמץ
03 ביוני 2018
20:31

גורם צבאי אמר היום לחדשות הערב, כי בצה"ל לא יאפשרו לחמאס להמשיך בשיגורי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר ישראל."לא נאפשר לחזור לעונת הטפטופים, כפי שהיה לפני מבצע צוק איתן", הדגיש הגורם.

מטח הרקטות שבוצע לפנות בוקר מרצועת עזה יצא לפועל באישור חמאס. המשמעות היא שבחמאס מבינים כי ישראל לא מעוניינת כרגע במבצע צבאי בעזה, ומנצלים זאת. 


בישראל ינסו לבלום את השיגורים מבלי להיכנס למבצע צבאי, וגם בצה"ל לא ממהרים להיכנס לפעולה קרקעית בעזה. אולם, אם לא תהיה ברירה והשיגורים יימשכו - הצבא יידרש לעשות זאת. בינתיים, בצה"ל נערכים לקראת אפשרות של הפגנות אלימות ביום הנכסה ביום שלישי הקרוב. 

בתוך כך, בצה"ל פרסמו הערב סרטון אילוסטרציה עם פירוט התקיפות שבוצעו הלילה ולפנות בוקר ברצועת עזה. בין 15 היעדים שהותקפו: שני אתרים לייצור ואחסון של רקטות ואמצעי לחימה, מחנה אימונים ללוחמה בשטח בנוי באיזור סג'עייה, ותשתית של הכוח הצבאי הימי של חמאס באזור צפון הרצועה.

עוד פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11, כי למרות המשך השיגורים מרצועת עזה, ישראל מנהלת מגעים מתקדמים לאשר לכ-400 סוחרים ואנשי עסקים ערבים-ישראלים להיכנס לרצועה, בניסיון להניע את הכלכלה המקומית. המגעים מתנהלים מול משרדו של חוסיין א-שייח מטעם הרשות הפלסטינית.

מקורות פלסטינים אומרים, כי אישורים כאלה כבר ניתנו בפועל ביום חמישי שעבר, ואנשי עסקים בעזה בירכו על המהלך והביעו תקווה שתוגדל גם מכסת הסוחרים ואנשי העסקים הפלסטינים מעזה שתותר כניסתם לישראל.