מירי רגב וליונל מסי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90 ואי-פי

סערת הכרטיסים לארגנטינה: משרד הספורט יחזיר 200 כרטיסים ששריין לעובדיו

פרסום ראשון: ההודעה באה בעקבות הביקורת הציבורית בעניין, והתערבותם משרד המשפטים ומבקר המדינה. הכרטיסים יוצאו למכירה לקהל האוהדים הרחב
שאול אמסטרדמסקי
03 ביוני 2018
20:45

משרד התרבות והספורט הודיע הערב (ראשון) לעובדים שזכו בכרטיסים למשחק הידידות, שיתקיים באצטדיון טדי בירושלים בין נבחרות הכדורגל של ישראל וארגנטינה, כי ייאלצו לוותר על התענוג. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם לראשונה, כי ההודעה באה בעקבות הביקורת הציבורית בעניין והתערבות משרד המשפטים ומבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא.


מדובר ב-200 כרטיסים, שהתברר כי שרת התרבות והספורט מירי רגב שריינה לעובדי משרדה. הכרטיסים יוחזרו לקהל האוהדים הרחב, וייצאו למכירה. המבקר הודיע ביום חמישי כי החליט לקיים בדיקה ראשונית בנוגע לטענות סביב מכירת הכרטיסים למשחק. הטענות בנושא הועלו לראשונה על ידי חברת מערכת התוכנית "ערב ערב" בכאן 11, הדס גרינברג.

מכירת הכרטיסים למשחק נגד ארגנטינה עבור הקהל הרחב נפתחה ביום ראשון שעבר ב-21:00, אך כבר כעבור כ-20 דקות התבשרו המעוניינים לרכוש כרטיס כי כל הכמות אזלה. מעל 100 אלף אוהדים נכנסו לרשימת ההמתנה בתור לרכישה, אלא שבאתר חברת "לאן", שניהלה את המכירה, הועמדו למכירה רק כמחצית ממספר המושבים באצטדיון.

לאחר שאלפים רבים נותרו מאוכזבים, החלו להישמע תלונות בנוגע להתנהלות המכירה באתר החברה. "זה קצת מוזר, כי כבר בעשרת האלפים שהיו ראשונים, כשלכל אחד יש אפשרות לקנות שני כרטיסים, כבר נגמרו הכרטיסים אחרי 5,000 או 7,000 אנשים - בזמן שיש במגרש 30 אלף מקומות", טען ישראל אוחיון, אחד האוהדים שלא הצליח להשיג כרטיסים לאירוע המבוקש.

טענות הועלו, בין השאר, גם נגד שופרסל, הנותנת חסות למשחק, וקיבלה מבעוד מועד כרטיסים עבור לקוחות שקונים דרך אתר האינטרנט שלה. המפיק והיזם של המשחק, דני בן נעים, אמר: "ידענו שלא נעמוד בביקושים שנתקלנו בהם. היו ביקושים של 600 אלף כרטיסים ובאצטדיון יש 32 אלף מקומות. לצערנו, לא יכולנו לרצות את כולם".