ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: אי-פי

אחרי האשפוז והטיפול: אבו מאזן מפחית פעילות

יו"ר הרשות הפלסטינית, שאושפז בשל דלקת ריאות, לא תועד בציבור מאז שחרורו מבית החולים בשבוע שעבר ואף נעדר מתפילת יום השישי בניגוד להרגלו. מקור פלסטיני לכאן חדשות: הוא מקפיד להגיע ללשכתו מדי יום, אך לשעות ספורות בלבד
גל ברגר
04 ביוני 2018
11:13

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הפחית מאוד את נפח פעילותו מאז שיצא מבית החולים ברמאללה בתחילת השבוע שעבר, לאחר שהחלים מדלקת ריאות. מאז יום שלישי שעבר לא נראה תיעוד ויזואלי של אבו מאזן, ושלא כהרגלו – הוא לא נכח בתפילת הצהריים במוקטעה ברמאללה ביום שישי בצהריים.

מקור פלסטיני מסר לכאן חדשות כי ראש הרשות הפלסטינית סיים טיפול אנטיביוטי ביום שישי והוא מקפיד להגיע ללשכתו מדי יום, אך לשעות ספורות בלבד. המקור הוסיף כי אבו מאזן חוזר לפעילות שוטפת אך בהדרגה ובאופן טבעי כמו כל אדם אחרי דלקת ריאות, ומצב בריאותו תקין.

בימים האחרונים קיים אבו מאזן כמה שיחות טלפון, ושלשום שוחח בטלפון עם אביה של החובשת שנהרגה בעזה, רזאן א-נג'אר. אתר החדשות הפלסטיני דוניא אל-ווטן דיווח הבוקר כי ביום שלישי שעבר נוהלה ישיבת הנהגת הפת"ח בידי סגנו של אבו מאזן מחמוד אל-עאלול, לאחר שאבו מאזן נכח רק בראשיתה ונשא דברים ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית הממלכתית.

לפני שבוע השתחרר אבו מאזן מבית החולים ברמאללה, לאחר שמונה ימי אשפוז. "תודה שבאתם ותודה לאל שיצאתי מבית החולים במלוא הבריאות", אמר עם יציאתו. "אני חוזר לעבוד החל ממחר. אני מודה לאללה ולבית החולים הזה".

ראש הרשות עזב את בית החולים בחליפה, כשלצידו שני בניו והמנהל הרפואי של בית החולים. "בריאותו של העם שלנו נמצאים בידיים טובות בזכות בית החולים הזה. אנו מתגאים בו. אני גם מודה לכל מי שדאג לי. אנחנו עוד נגיע לחלום שלנו - מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים".

מנהל בית החולים ברמאללה, ד"ר סעיד סראחנה, אמר לטלוויזיה הפלסטינית כי לאחר הבדיקות הרפואיות וצילומי הרנטגן, התברר כי יש לאבו מאזן דלקת ריאות בריאה הימנית. ניתן לו הטיפול הדרוש והוא מגיב לטיפול במהרה ובדרך להחלמה. לדבריו, חל שיפור גדול במצבו.

כלי התקשורת הממלכתיים ברשות הפלסטינית דיווחו כי מנהיגי מצרים, ירדן, טורקיה וקטר טלפנו לדרוש בשלומו של אבו מאזן, וכך גם מזכיר הליגה הערבית, שר החוץ של קטר וראש המודיעין המצרי.

ביום ראשון שעבר פונה אבו מאזן לבית החולים בפעם השלישית באותו השבוע. מקורות פלסטיניים טענו כי מדובר בבדיקות שהוא נאלץ לעשות לאחר ניתוח שעבר באוזנו.

יממה לפני כן פונה לבית החולים, ומלשכתו נמסר כי מדובר בביקורת בעקבות הניתוח באוזן התיכונה, וכי תוצאות הבדיקות היו מצוינות. כמו כן, בסוכנות הידיעות וופא דווח כי מנהל בית החולים ברמאללה אמר שמצבו הבריאותי של אבו מאזן משביע רצון.