בנימין נתניהו וניר ברקת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השב"כ חשף תשתית טרור שתכננה לפגוע בנתניהו וברקת

בשבועות האחרונים סוכלה פעילותה של התשתית, שכוונה על ידי פעיל טרור מסוריה, ונעצרו כמה חשודים. נגד אחד מהם, תושב שועפאט בן 30 שנכלא בעבר בגין פעילות טרור, הוגש כתב אישום. בין היעדים שבהם תכנן לפגוע: ראש הממשלה, ראש עיריית ירושלים, הקונסוליה האמריקנית ונציגים קנדים
כרמלה מנשה ויערה שפירא
05 ביוני 2018
10:32

שב"כ חשף וסיכל בשבועות האחרונים פעילות של תשתית טרור בישראל שתכננה לבצע פיגועים משמעותיים, ולפגוע באישים בכירים כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, כך הותר היום (שלישי) לפרסום. בתשתית כוונה על ידי פעיל טרור מסוריה.

במסגרת סיכול התשתית נעצרו כמה חשודים והוגשו נגדם כתבי אישום. בין המואשמים - מחמד ג'מאל רשדה, בן 30 ממחנה הפליטים שועפאט במזרח ירושלים. רשדה הוא גם בעל תעודת זהות ישראלית, והיה כלוא לשעבר בגין פעילות טרור.

מעבר לפגיעה באישים בכירים בישראל, תכנן רשדה פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקאית וכנגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים. רשדה גם ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה.

לטובת ביצוע הפיגועים המתוכננים, התכוונה התשתית להכניס לישראל פעיל טרור מירדן. בחקירת החשודים אומתו החשדות, והתווסף מידע על פעילות התשתית.

מראש עיריית ירושלים ניר ברקת נמסר כי "לכל אורך הטיפול באיום עודכנתי וידעתי שכשהשב"כ בתמונה והמשטרה בשטח אני יכול לסמוך עליהם ולישון בשקט ובביטחון. בכל התקופה הזו התעקשתי לא לשנות כלום בסדר היום שלי כי אסור לתת לטרור להכתיב לנו את סדר היום.

"יידע כל מי שחושב לשנות מציאות באמצעות טרור שטעות גדולה בידו. לא רק שהוא לא יצליח, אלא סופו להיתפס על ידי כוחות הביטחון ולהיענש במלוא החומרה. אנחנו לעומת זאת, נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים ואת מדינת ישראל ושום איום לא ירתיע אותנו".

תגיות:
ניר ברקת