בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו משיב לחמינאי: "לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני"

ראש הממשלה התייחס להצהרות מטהראן על הגדלת היקף העשרת האורניום. לדבריו, "שליט איראן הצהיר שבכוונתו להשמיד את ישראל, עכשיו הוא הסביר איך יעשה זאת. אנחנו לא מופתעים". ליברמן: "הכרזת איראן על העשרת אורניום - סימן להיסטריה ופאניקה"
משה שטיינמץ ומיכאל שמש
05 ביוני 2018
13:08
עודכן ב 14:23

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב היום (שלישי) להצהרות איראן על הגדלת היקף העשרת האורניום. הוא אמר שבטהראן מעוניינים בהשמדת ישראל, והכריז כי לא יאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני.  

"שלשום הצהיר האייתוללה חמינאי, שליט איראן, שהכוונה שלו היא להשמיד את מדינת ישראל", פירט נתניהו. "אתמול הוא הסביר איך הוא יעשה את זה – עם העשרה בלתי מוגבלת של אורניום כדי לייצר ארסנל של פצצות גרעין. אנחנו לא מופתעים מההצהרה. לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס גם הוא להצהרת איראן, ואמר כי "ההכרזה הזו סימן להיסטריה ופאניקה המונית בצמרת האיראנית". את הדברים אמר שר הביטחון בכנס לשכת רואי החשבון באילת.

את עיקר דבריו הקדיש שר הביטחון למתיחות בדרום ולמצב ברצועת עזה. "מי שחושב ששיפור המציאות האזרחית-הומניטרית בעזה ימנע חיכוך על הגדר או שיגור עפיפונים פשוט משלה, טועה ומטעה", אמר שר הביטחון.

עוד אמר ליברמן: "מי שדירדר את המצב הכלכלי ברצועה זה אבו מאזן. למה השמאל לא בא בטענות אליו? אנחנו פועלים לשיפור המציאות האזרחית בעזה, אבל יש שלוש משוכות – צריך לדלג מעל החמאס ולעשות זאת ללא הסדר עם אבו מאזן שמנסה להכשיל כל מאמץ לשיפור המציאות ברצועה, צריך לעשות זאת בלי הסרת המצור, והתנאי השלישי הוא הסדר סוגיית השבויים והנעדרים שלנו. בלי הסדר סוגיית השבויים והנעדרים לא יהיה שום דבר הומניטרי".

ליברמן התייחס גם לטרור עפיפוני התבערה מעזה, ולגל השריפות בתקופה האחרונה באזור עוטף עזה בעקבות אותם עפיפונים. לדבריו, במערכת הביטחון "עובדים בקצב כדי לפתח אמצעי טכנולוגי נגד העפיפונים. מה שחשוב זה לא לעמוד עם סטופר ביד, אין פה הוקוס פוקוס".

בתוך כך, לאחרונה פורסם בכאן חדשות כי פיילוט נטרול עפיפוני התבערה מרצועת עזה על ידי רחפנים, שנעשה בצה"ל לפני כחודש, הוגדר ככישלון בעקבות אחוזי יירוט נמוכים. לצד זאת, השימוש ברחפנים וטיסנים נגד העפיפונים יימשך עד שיימצא פתרון יעיל יותר להתמודדות עם התופעה.


על תחקירה התוכנית "עובדה", לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מראש השב"כ לשעבר יורם כהן להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד, אמר ליברמן: "אין כל קשר למציאות. אין שום ראש ממשלה שיגיד לראש שב"כ להאזין לראש מוסד". 

בסיום דבריו התייחס ליברמן למינוי הרמטכ"ל שיחליף את רב אלוף גדי איזנקוט: "מניח שכשנגיע לחגים יהיה לנו רמטכ"ל". על האפשרות כי הבחירות יוקדמו אמר: "לא רואה בחירות לפני נובמבר 2019. אבל אנחנו 100% נרוץ לבד".