ניר ברקת
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ברקת על חשיפת תשתית הטרור: "לא שיניתי שום דבר בסדר היום שלי"

ראש עיריית ירושלים התייחס בכאן רשת ב' לחשיפת החוליה שתכננה לפגוע בו. לדבריו: "זאת הפעם הראשונה שהיה איום כזה קונקרטי". הוא שיבח את פעולה כוחות הביטחון ואמר שהתפיסה נותנת תחושת ביטחון חזקה
בחצי היום
05 ביוני 2018
13:30

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת התייחס היום (שלישי) לחשיפת תשתית הטרור שתכננה לפגוע בו ובראש הממשלה. בריאיון לתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמר לאסתי פרז כי "קיבלתי עדכון על הדברים לפני כמה שבועות, ופעלנו לפי הנחיות שב"כ והמשטרה. לא שיניתי שום דבר בסדר היום שלי".

"זאת הפעם הראשונה שהיה איום כזה קונקרטי. אני בן אדם מאובטח תמיד אבל הפעם זה היה יותר רציני מבעבר, וכך גם ההתייחסות", המשיך ברקת. "זה רק חיזק את תפיסת עולמי. אנחנו סומכים על החברים שלנו בשב"כ ובמשטרה".

האזינו לראיון המלא עם ניר ברקת: 

ברקת שיבח את עבודות כוחות הביטחון והוסיף: "יש לנו מעגלי אבטחה רבים, הראשון בהם זה היכולת לאתר ולמצוא את המחבלים הרלוונטיים. גם לי ולכולנו זה נותן תחושת ביטחון חזקה".

מוקדם יותר היום פורסם כי שב"כ חשף תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים משמעותיים בישראל. בין היתר הם תכננו לפגוע בבכירים כמו ברקת וראש הממשלה נתניהו. התשתית כוונה על ידי פעיל טרור

וסיכל בשבועות האחרונים פעילות של תשתית טרור בישראל שתכננה לבצע פיגועים משמעותיים, ולפגוע באישים בכירים כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, כך הותר היום (שלישי) לפרסום. בתשתית כוונה על ידי פעיל טרור מסוריה. החשוד המרכזי הוא מחמד רושדה, בן 30 ממזרח ירושלים שנכלא בעבר בשל פעילות טרור.