הפרמדיקית הפלסטינית רוזאן א-נג'אר

תחקיר ראשוני בצה"ל: לא היה ירי מכוון לעבר הפרמדיקית שנהרגה בעזה

מהתחקיר עלה כי במהלך האירוע נורה מספר מצומצם של כדורים. התחקיר נמשך והאירוע יתוחקר גם על ידי מנגנון התחקור המטכ"לי וממצאיו יועברו לפרקליט הצבאי הראשי
אסף פוזיילוב וגל ברגר
05 ביוני 2018
16:58
עודכן ב 17:00

כוח צה"ל לא ירה ירי ישיר ומכוון לעבר הפרמדיקית הפלסטינית רזאן א-נג'אר שנהרגה ביום שישי במהומות בגבול רצועת עזה - כך עולה ממצאי התחקיר הראשוני שפורסמו היום (שלישי). עם זאת, נסיבות מותה של הפלסטינית בת ה-22 טרם התבררו.

לפי התחקיר הראשוני, במהלך האירוע נורה מספר מצומצם של כדורים, וכאמור - לא בוצע ירי ישיר ומכוון לעבר א-נג'אר. התחקיר נמשך וכמו כן האירוע יתוחקר על ידי מנגנון התחקור המטכ"לי וממצאיו יועברו לפרקליט הצבאי הראשי.

אתמול ביטלו פעילי חמאס אירוע אזכרה שארגן הפתח ברצועת עזה לזכרה של א-נג'אר. מקורות פלסטינים מסרו כי הפעילים הגיעו למקום, מחוץ לבית המשפחה, הרסו את הבמה, תקפו את הנוכחים ותלשו תמונות וכרזות של הפתח.

גורמים בחמאס טענו בתגובה כי הרוגי הפרת הסדר האלימות על הגדר אינם שייכים לארגון זה או אחר ואת אירוע האזכרה לזכרה צריכה לארגן הוועדה המארגנת של הפגנות הגדר, המורכבת מנציגי הארגונים השונים בעזה. אביה של הפרמדיקית, אשרף א-נג'אר, איש פתח, אמר לאחר מכן לעיתונאים כי הוא מגנה את מה שעשו "כנופיות עז א-דין אל-קסאם", וקרא להעמידם לדין.

"הם מנעו מאיתנו היום לציין אירוע אזכרה לבתי, ואנחנו לא נגיע לאירוע האזכרה שהם מציינים לזכרה", אמר האב. בפתח גינו את "המיליציות של חמאס", ואמרו כי "הארגון אינו מכבד את קדושת השאהידים".