צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חשד: עובדות "אל על" ביוון הבריחו פליטים סורים וסחרו בסמים

פרסום ראשון: השתיים, אזרחיות יוון, הועסקו דרך חברת כוח אדם בחברה כעוזרות קב"ט בתחנה של חברת התעופה הישראלית במדינה. אל על: פעלנו לפי ההנחיות, הן עובדות חברת כוח אדם
שרון עידן
05 ביוני 2018
16:50

תקלת אבטחה חמורה בחברת אל על: שתי עוזרות קב"ט שעבדו בתחנה ביוון כשנה נעצרו לפני כעשרה ימים בחשד שהעבירו פליטים סורים. בנוסף, השתיים, עובדות מקומיות שתפקידן נחשב בכיר, חשודות שסחרו בסמים. במשרד החוץ אישרו את הפרטים, אך הבהירו כי המשרד מנוע מלעסוק בנושא מכיוון שהעובדות מקומיות. לא ברור כיצד ולאן העבירו השתיים, שהועסקו באל על דרך חברת כוח אדם, את הפליטים הסורים ובאיזה אופן הן סחרו בסמים.


באל על שונו בתקופה האחרונה הליכי הגיוס של מאבטחים, ובתחנות רבות לא עובדים ישראלים. לכאן חדשות נודע כי בתחנות שונות, בעיקר באזור הבלקן, גויסו עובדי אבטחה בצורה מרושלת ועל פי אמות מידה בעייתיות. עקב העומס החלו לגייס בביטחון אל על עובדים מקומיים בכל מדינה ומדינה.

עד לפני כמה שנים רוב אנשי הביטחון היו ישראלים או לפחות יהודים, ועתה כאמור בגלל הלחצים והתקציבים מגייסים בזול עובדים מקומיים. עקב הגיוס מסוג הזה מתקשות רשויות הביטחון לחקור כראוי חלק מהמועמדים, וקיים חשש כבד מבעיות ביטחון במטוסים ובנמלי תעופה שבהן פועלות חברות ישראליות.

מאל על נמסר: "מודל העסקת עובדי הביטחון הינו לפי הנחיות הגורמים הרלוונטיים. העובדות המדוברות הינן עובדות חברת כוח אדם, וחברת כוח אדם התבקשה שלא להעסיקן יותר באל על. אל על אינה מתפשרת בנושא קלה כחמורה ומקפידה לפעול על פי הנחיות מחמירות".