חן פיליפוביץ', היום בבית משפט השלום בירושלים

ראש מועצת הר אדר הוא הבכיר החשוד בהטרדה מינית

חן פיליפוביץ' נשלח למעצר בית של שבעה ימים, אך יוכל לצאת לאירועים הקשורים בניהול המועצה. עובדת חינוך שהועסקה במועצה ופוטרה התלוננה כי הוטרדה בתקופת עבודתה. מטעמו נמסר: "מדובר בתלונה ממוחזרת שנמצאה משוללת יסוד"
יערה שפירא
05 ביוני 2018
18:58

ראש המועצה המקומית הר אדר, חן פיליפוביץ', הוא הבכיר שעוכב לחקירה היום (שלישי) בחשד להטרדה מינית. בית משפט השלום בירושלים שלח את פיליפוביץ' למעצר בית בן שבעה ימים. עובדת חינוך, שהועסקה במועצה ופוטרה, התלוננה במשטרה כי נחשפה להטרדות מיניות וחוותה הטרדות מצדו במהלך עבודתה במועצה.

עו"ד צחי לסרי, המייצג את פיליפוביץ', אמר לאחר הדיון כי "לצערי, לאור הבחירות הקרובות גורמים אחרים מנסים להכשיל את ראש המועצה, זה דבר חמור. הייתה הסכמה עם בית המשפט שהימים ינוצלו לטובת החקירה, כדי שהמשטרה תגיע כמה שיותר מהר לחקר האמת. אנחנו משוכנעים בצדקת הדרך ובחפות. יש חשיבות שראש המועצה ימשיך בתפקידו, גם אם במרחק, כדי שבסופו של יום המשטרה תוכל לסיים את החקירה ולנקות את שמו - כמו שאנחנו משוכנעים שיקרה"

העובדת סיפרה כי במהלך ריאיון הקבלה לעבודה שאלו אותה ראש המועצה והממונה על משאבי האנוש שאלות אישיות מדי. היא אף סיפרה כי ראש המועצה צילם אותה במופגן במהלך טיול של המועצה.

מטעמו של פיליפוביץ' נמסר: "מדובר בתלונה ממוחזרת, שהתבררה עד תום ונמצאה כמשוללת יסוד, של עובדת עמותה בכירה במועצה אשר לאור תלונות רבות מצד עובדי ותושבי המועצה פוטרה מעבודתה. במהלך הליך הפיטורין ובמטרה למנוע את פיטוריה, טענה העובדת טענה שקרית בדבר הטרדתה.

"התלונה התבררה עד תום על ידי הממונה על הטרדה מינית ונמצאה כמשוללת יסוד. רק כעת למעלה משנה וחצי אחרי פיטוריה ולאחר שניסיונה לתבוע כספים רבים בגין פיטוריה לא צלח ולאור העובדה שמדובר בתקופת בחירות, ‎הוגשה התלונה למשטרה. מדובר בראש מועצה שעושה לילות כימים למען התושבים, והניסיון להכפיש אותו כעת לאור הבחירות בפתח ראוי לכל גינוי".