שינאווי ומסייעיו בבית המשפט
צילום: פלאש 90

אמו של הנרצח בידי ערבי-ישראלי: "אין דו-קיום, מוסלמים שונאים יהודים"

אמו של גיא כפרי, ברטה, סיפרה בריאיון לכאן רשת ב' כי לאחר שנה וחצי של דיונים משפטיים, הודה המחבל בכל הסעיפים נגדו: "אמר שהוא שונא יהודים, הבחין ברב, ואחר כך ירה בגיא". על תחושותיה: "מדינה פלסטינית לא תעזור - זה קורה גם באירופה"
קלמן-ליברמן
06 ביוני 2018
14:58

אמו של גיא כפרי, שנרצח בידי מחבל ערבי-ישראלי שהורשע אתמול ברצח ממניע לאומני-דתי, אמרה הבוקר (רביעי) כי מבחינתה אין דו-קיום בין יהודים ומוסלמים. בנוסף, קראה ברטה כפרי להוציא את המחבל להורג ולהרוס את ביתו.

"אחרי שנה וחצי של דיונים, פתאום הוא החליט שהוא מודה בכל הסעיפים. הוא אמר שהוא שונא יהודים, הבחין ברב ואחר כך בגיא, וירה בו כדי להרוג", אמרה כפרי. "עד אתמול הוא לא השמיע שום דבר חוץ מלהיות אלים בבית המשפט ולירוק. השופטים התנהגו אליו בשיא הסבלנות, וזו הדמוקרטיה ובית המשפט שלנו - לא בדיוק אפרטהייד".

אמו של הנרצח אמרה עוד כי "מגיע למחבל עונש מוות. צריך להרוס לו אתה בית, לשלול לו את האזרחות, ולהיות בטוחים שהוא לא מקבל שום פנסיה מהרשות הפלסטינית, כמו כל מחבל".

היא המשיכה ואמרה כי "מה שמזעזע אותי בעיקר, זה שהוא התחנך במערכת החינוך בחיפה, לא באום אל-פאחם ולא בג'בל מוכבר. זה היה פשע שנאה. זה בדיוק מה שקורה גם באירופה. מדינה פלסטינית לא תפתור את הבעיה - זו פשוט שנאת יהודים. זה ב-דנ.א של המוסלמים".

כפרי הוסיפה כי "לצערי, עד היום לא שמעתי אף אמירה מאף נבחרי ציבור שלנו. דממה מוחלטת בקשר לרצח האיום של גיא. הם בטח מאוד לא רוצים לפגוע במה שהם קוראים 'דו-קיום'. מבחינתי הדו-קיום נגמר ברגע שגיא נרצח. המובן של דו-קיום זה ששני הצדדים מעוניינים בשלום ובשקט. המוסלמים לא מעוניינים בזה. רוב היהודים מפחדים מהמוסלמים, ורוב גדול של המוסלמים שונאים אותנו. הגיע הזמן שמישהו יבין את זה".