מירי רגב במסיבת העיתונאים
צילום: אי-פי

רגב: "ביטול המשחק - בגלל איומים של גורמי טרור על מסי"

שרת התרבות והספורט מסרה הצהרה מיוחדת בעקבות הודעת נבחרת ארגנטינה על ביטול הגעתה לישראל. "זו החלטה מרחיקת לכת. הסיפור האמיתי הוא לא חיפה ולא ירושלים, אלא האיומים", אמרה והציגה תמונות שהופנו לכוכב הנבחרת
לירן כוג'הינוף
06 ביוני 2018
18:51

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה היום (רביעי) בעקבות ביטול משחק הכדורגל בין ישראל לנבחרת ארגנטינה כי ההחלטה לא התקבלה בעקבות ה-BDS, אלא בשל "איומים של גורמי טרור שנשלחו למסי, למשפחתו ולשחקנים נוספים בנבחרת ארגנטינה".

במסיבת עיתונאים שכינסה בתל אביב אמרה רגב כי הארגנטינים בהודעתם מבקשים סליחה מהציבור בישראל משום שהם מבינים שהחלטתם מרחיקת לכת. "איומי הטרור על חייו וחיי משפחתו הכניעו את כוכב הכדורגל העולמי", אמרה רגב. "הסיפור האמיתי הוא לא חיפה ולא ירושלים".


רגב תקפה את יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, שקודם לכן הטיל עליה את האחריות לביטול המשחק: "מדובר בטרור חדש ישן שמפחיד, מרתיע ומהלך אימים על ספורטאים, אותו טרור שהביא לרצח י"א חללי מינכן. אז היו אלה מרצחים מארגון ספטמבר השחור. היום זה ג'יבריל רג'וב תלמידו של ערפאת ממשיך להפעיל את קיני הטרור שלו".


רגב תקפה את חברי הכנסת מהאופוזיציה שלטענתה חברו לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת בשמחה לאיד על ביטול המשחק: "לחברי הכנסת טיבי וזחאקלה הצטרפו גם חברי הכנסת משמאל: גבאי (אינו חבר כנסת, ל"כ), יחימוביץ', שמולי. מילא טיבי וזחאלקה נותנים גב לטרור ושמחים בהחלטת נבחרת ארגנטינה, אבל אתם? על מה השמחה שלכם? על זה שמאות אלפי ילדים לא יוכלו ליהנות ממסי? במקום לגבות את מדינת ישראל אתם נותנים גב לטרור. אם הייתה אליפות עולם בשמחה לאיד, הייתם זוכים בה".

רגב התייחסה לטענות כי דרישתה לקיים את המשחק בירושלים הביאה לביטולו: "אין שקר גדול מזה. הארגנטינאים מעולם לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים. המשחק נולד בגלל הרצון של מסי להגיע לירושלים, כמה קשקושים אפשר לקשקש? עד כמה אנשים יכולים להיות נבזיים ורעים? לאנשים אין כבוד לאומי?".

מוקדם יותר הודיע רשמית יו"ר ההתאחדות לכדורגל בארגנטינה, קלאודיו צ'יקי טפיה, על ביטול המשחק בין ישראל וארגנטינה. טפיה אישר כי סיבת הביטול נעוצה באיומים באלימות מצד גורמים פלסטינים על שחקני הנבחרת הארגנטינאית והתנצל בפני ישראל.

"המשחק הידידותי שנבחרת ארגנטינה הייתה אמורה לשחק בירושלים מול נבחרת ישראל התבטל, בשל הסלמה באלימות ואיומים של הממשלה הפלסטינית נגד ליונל מסי והמשלחת הלאומית של ברצלונה. אנחנו מתנצלים בפני כולם - הרעיון היה להעביר מסר של שלום שלא קשור לאלימות", אמר טפיה במסיבת עיתונאים שכינס בארגנטינה.