ליונל מסי
צילום: אי-פי

מחשש לתביעות: מגעים לקיום שני משחקים מול ארגנטינה אחרי המונדיאל

גורמים בהפקת המשחק שבוטל אומרים שבארגנטינה רוצים להימנע מתשלום פיצויים של מיליוני דולרים. גורם המעורה בפרטי ביטול המשחק טוען שעל השחקנים הופעל לחץ מצד ספונסרים מקטאר וטורקיה
ליאן וילדאו
07 ביוני 2018
15:22

גורמים בהפקת משחק הידידות בין ישראל לארגנטינה אמרו היום (חמישי) כי מתנהל משא ומתן לקיום שני משחקים בין הנבחרות לאחר המונדיאל, וייתכן שאחד מהם ייערך בירושלים. המהלך מתגבש לאחר שבארגנטינה מנסים להימנע מתשלום פיצויים בגובה מיליוני דולרים לחברת ההפקה בגין ביטול המשחק שהיה אמור להתקיים בירושלים.

כמו כן, גורם המעורה בפרטי ביטול המשחק אמר שספונסרים הקשורים בשחקני נבחרת ארגנטינה מקטאר וטורקיה הפעילו לחץ לביטול המשחק. זאת בנוסף לאיומים והלחץ שהופעל מצד ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית.

האזינו לריאיון המלא עם השרה רגב בכאן רשת ב':

בהפקה התייחסו גם לנושא הכרטיסים שנרכשו ומסרו: "מרגע ביטול המשחק יוצרים נציגי "לאן" קשר טלפוני עם מי שרכש באמצעות כרטיס אשראי לביטול העסקה והחיוב. ומיום ראשון הקרוב יוכל מי שרכש כרטיס מ"לאן" לגשת פרונטלית לקבלת ההחזר".

הבוקר התייחסה שרת הספורט מירי רגב לסיבת ביטול המשחק ואמרה כי "ארגנטינה אישרה את המשחק בירושלים ושיחקה בעיר בעבר. מעולם היא לא הייתה הבעיה. מסי רצה להגיע לעיר, אבל למה שהעובדות יפריעו לתקשורת? בנושא ירושלים - לא צריך לגמגם. יש ערכים שהם מעל מסי". היא הוסיפה כי "הטרור לא היה תירוץ, אלא הסיבה לביטול המשחק. מסי בעצמו הוביל את המהלך להגיע לירושלים, אבל ברגע שהגיעו איומים לפגיעה בחיי משפחתו וחבריו, הטרור הכריע אותו".

על הודעת מבקר המדינה, לפיה ירחיב את הבדיקה בעניין ארגון המשחק, אמרה השרה כי "המבקר תמיד גורם מבורך ומקובל בכל משרדי הממשלה. אני שמחה שהוא בודק, ואנחנו נשמעים לכל ביקורת. נתקן כל טעות".

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל ההתאחדות בכאן רשת ב':

מוקדם יותר היום, אמר מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, כי ביטול משחק הכדורגל בין נבחרות ישראל וארגנטינה מהווה נורה אדומה וכי יש לבדוק לאן העניין מתפתח. בריאיון לדב גיל-הר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', האשים קמר כי ביטול המשחק נבע מלחצים שהפעילו תנועת החרם העולמית וגורמים פלסטינים.