צילום: פלאש 90

מצ"ח פתחה בחקירת מותו של הפלסטיני שנורה אתמול

צה"ל יחקור את נסיבות מותו של עז א דין א תמימי, שנורה לאחר שתקף באבנים לוחם צה"ל בעת פעילות מבצעית בנבי סאלח. תמימי נפצע קשה מהירי ומת מפצעיו לאחר מכן
כרמל דנגור
07 ביוני 2018
16:46

צה"ל פתח בחקירת נסיבות מותו של עז א דין א תמימי, פלסטיני בן 21, שנורה למוות אתמול (רביעי), לאחר שתקף באבנים לוחם צה"ל שהיה בפעילות מבצעית בנבי סאלח. על פי הודעת דובר צה"ל מאתמול, הלוחם ירה בתמימי בתגובה לאבן שהשליך לעברו ופגעה בראשו. תמימי נפצע קשה מהירי ומת מפצעיו לאחר מכן.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "היום, 7 ביוני 2018, נפתחה חקירת מצ״ח בעניין נסיבות מותו של פלסטיני שנהרג מירי כוח צה״ל במהלך פעילות מעצרים בכפר נבי סאלח ביום 6 ביוני 2018. הפלסטיני נפגע מירי לאחר שהשליך אבן לעבר כוח צה״ל".

אתמול דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי כוח צה"ל נכנס למחנה הפליטים אל-אמערי ברמאללה, ועצר שלושה צעירים בני משפחת ג'אבר. נמסר כי המעצרים בוצעו באזור מתחם המבנים שנהרג בו לוחם דובדבן רונן לוברסקי.

לוברסקי נפצע אנושות במהלך פעילות מעצרים באל-אמערי. הוא היה חלק מכוח החיפוי בפעילות ונפגע בעת שנצמד לקיר אחד הבניינים. החייל לבש מיגון מלא ופלטת השיש שהושלכה עליו פגעה בקסדתו. 

מתחקיר ראשוני של צה"ל לגבי האירוע, עלה כי המחבל לא זוהה ולכן לא בוצע לעברו ירי. הוא נמלט מהמקום מבלי שנתפס. עוד צוין בתחקיר כי לא התרחשו התפרעויות או עימותים נוספים עם פלסטינים תושבי המקום בעת הפגיעה בחייל.