חפץ, ב-2015
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת המעונות: ניר חפץ הקליט בכירים במשרד רה"מ

עד המדינה הקליט את היועצת המשפטית של המשרד ואת החשב, ובעקבות כך השניים העידו שוב בפרשה. למרות זאת, ההקלטות לא צפויות לשנות את ההחלטה בתיק
תמר אלמוג
07 ביוני 2018
22:13

 עד המדינה ניר חפץ הקליט בכירים במשרד ראש הממשלה בעניין פרשת המעונות – כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. חפץ הקליט את היועצת המשפטית של המשרד ואת החשב, ובעקבות כך השניים העידו שוב בפרשה.

הפרקליטות מסיימת כעת לעבד את החומרים בפרשה, אולם השלמות החקירה וההקלטות לא צפויות לשנות את ההחלטה בתיק. הנטייה עדיין נותרה להגיש כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, אך יש גם בעיה משפטית: או שיוגש נגד נתניהו כתב אישום על מרמה, או שלא יוגש כתב אישום כלל.


הבוקר אמר המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שלמה למברגר ל-לתמר אלמוג  ומוטי גילת כי הוא מעריך שההחלטה בתיק המעונות "תהיה ממש בקרוב". לשאלה אם הוחלט ששרה נתניהו תשיב כסף ונותר רק לקבוע את גובה הסכום השיב: "האופציה עלתה. עדיין לא ברור מה יהיה איתה, הדברים נשקלים. מקווה שזה עניין של ימים".

עוד אמר למברגר כי "אנחנו בהשלמות חקירה בתיקי 1000 ו-2000. בעקבות חתימה על הסכמי עד מדינה בתיק 4000 אנחנו חייבים לבדוק את השלכות עדויותיהם על תיקי 1000 ו-2000. היועמ"ש חוזר ואומר שהמהירות לא תהיה על חשבון המקצועיות".