צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לראשונה: צה"ל ביצע ירי אזהרה לעבר משגרים של בלוני נפץ ברצועת עזה

כלי טיס ביצע ירי לעבר חולייה בצפון הרצועה, ומדובר צה"ל נמסר: "רואים בחומרה את השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ, נפעל למניעת השימוש בהם". בעוטף עזה פרצו כמה שריפות בגלל עפיפוני תבערה. צה"ל עצר חשוד שחצה את הגדר
איציק זוארץ
09 ביוני 2018
16:54
עודכן ב 18:20

כלי טיס של צה"ל ביצע היום אחרי הצהריים (שבת) ירי אזהרה לעבר חולייה שעסקה בהכנת בלוני נפץ ברצועת עזה. על פי דיווח באתר האינטרנט "שיהאב" המזוהה עם חמאס, הירי בוצע באמצעות מזל"טים באזור בית חאנון שבצפון הרצועה ובאירוע לא היו נפגעים.

מדובר בפעם הראשונה, שבה צה"ל מבצע ירי אזהרה לעבר מפריחים, לאחר שבימים האחרונים נעשה שימוש בעפיפונים ובלונים עם חומרי נפץ. "צה"ל רואה בחומרה את השימוש בבלוני ועפיפוני תבערה ונפץ, ויפעל למניעת השימוש בהם", נמסר מדובר צה"ל.

בזרוע הצבאית של ארגון ועדות ההתנגדות העממית הגיבו לירי האזהרה של צה"ל, ומסרו כי מדובר ב"הוכחה לכישלון של הצבא הישראלי". בהודעת הארגון נכתב, כי מדובר ב"פשע שלא יעבור בשתיקה".

תיעוד השריפות בעוטף עזה, היום:הערב עצר צה"ל חשוד פלסטיני שניסה לחצות את הגדר מרצועת עזה לישראל באזור נחל עוז, ובכליו נתפס קלע (רוגטקה, א"ז). הפלסטיני הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

במהלך היום פרצו בעוטף עזה כמה שריפות, שנגרמו על ידי עפיפונים שנשלחו מהרצועה. כביש 34 אף נסגר למשך כשעה לתנועה בין צומת יד מרדכי לשדרות בעקבות שריפה שפרצה סמוך לפסי הרכבת בין שדרות לקיבוץ ניר עם.

מוקדם יותר היום, עפיפון החשוד כממולכד אותר ליד כפר עזה, ונוטרל על ידי חבלני המשטרה. במשטרה מבקשים מהציבור להתרחק מעפיפונים ולהרחיק מהם את הסובבים, וכמו כן לחייג מיד למוקד 100 כדי שלמקום יוזעקו חבלנים.

תגיות:
שריפה