בן דרי בבית המשפט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפרקליטות ערערה על עונשו של לוחם מג"ב שירה למוות בנער פלסטיני

לטענת הפרקליטות, תשעת חודשי המאסר לבן דרי, שהורשע בהסדר טיעון בגרימת מותו של נאדים נווארה בן ה-17 במהלך התפרעות בביתוניא ב-2014, "חוטא משמעותית לשיקולי הרתעת הרבים". עורך דינו: "מכל העוולות בחברה, רודפים אחרי לוחם ששילם מחיר יקר"
כרמל דנגור ואמוץ שפירא
10 ביוני 2018
11:23

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) ערעור לבית המשפט העליון על קלות עונשו של בן דרי, חייל מג"ב אשר הודה והורשע בעבירות של גרימת מוות ברשלנות ופציעה בנסיבות מחמירות. 

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על דרי עונש של תשעה חודשי מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח. המדינה סבורה כי המאסר בפועל שהוטל על הנאשם אינו הולם את חומרת מעשיו, ומתחם העונש שנקבע על ידי בית המשפט המחוזי אינו משקף כראוי את חומרת האירוע.

 


האירוע התרחש בביתוניה, בעת הפרות סדר ביום הנכבה ב-15 במאי 2014. על פי כתב האישום שהוגש נגד דרי בנובמבר 2014, השוטר, שהיה מפקד כיתה בפלוגה ל"ח של משמר הגבול, ירה כדור בחזהו של נדים נווארה, בן 17, לאחר שיידה אבן לעבר כוח מג"ב שהיה במקום. כתוצאה מהירי מת נווארה.

פרקליטו של דרי, עו"ד ציון אמיר, תקף הבוקר בחריפות את החלטת הפרקליטות לערער על עונשו. "הגשת ערעור ברגע האחרון וביום האחרון, על ידי פרקליטות המדינה, היא מעשה שלא ייעשה", אמר עו"ד אמיר. "בכלל ערעור על קולת העונש, בנסיבות האלו, מעורר תמיהה גדולה, וביחוד כאשר מדובר במעשה אשר במהותו הוא רשלנות, של לוחם שמעד בעת מילוי תפקידו, ההחלטה להגיש ערעור היא שערורייתית בעיניי. צריך לשאול האם מבין כל העוולות שקורות בחברה שלנו, מצאה הפרקליטות דווקא לרדוף אחרי חייל לוחם ששילם מחיר יקר בשעה שהגן על גבולות הארץ".

מנכ"ל ארגון "חוננו", שמואל (זנגי) מידד, מסר כי החלטת הפרקליטות היא "בושה וחרפה". לדבריו, "הרדיפה אחר חיילים שנשלחים להגן על כולנו היא אובססיבית, לא רואים מוטיבציה כזו במערכת המשפט כשמדובר בטרור נגד חיילנו ואזרחינו. כבר אמרו חז"ל 'המרחם על האכזרים סופו שיתאכזר על הרחמנים'.