ראש עיריית חדרה צבי גנדלמן בבית המשפט
צילום: פלאש 90

ראש העיר חדרה שוחרר למעצר בית: "המשטרה עושה את עבודתה"

בית המשפט אסר על צבי גנדלמן, החשוד בקבלת שוחד, לצאת מהארץ או ליצור קשר עם מעורבים בחקירה. הקבלן סמי לוי, שחשוד במתן השוחד, שוחרר אף הוא למעצר בית
רום ליאור
10 ביוני 2018
12:31

ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן, שוחרר היום (ראשון) למעצר בית של תשעה ימים בתנאים מגבילים. יחד עם גנדלמן שוחרר למעצר בית בן שישה ימים סגן ראש העיר לשעבר הקבלן סמי לוי, החשוד בפרשת השחיתות בעיריית חדרה שנחשפה בשבוע שעבר. 

גנדלמן חשוד בעבירות שוחד בחירות, קבלת דבר במרמה, סיוע לקבלת דבר מרמה והפרת אמונים. לפי החלטת בית משפט השלום בראשון לציון, גנדלמן יורחק ממשרדי העירייה למשך 45 יום, תיאסר אסר עליו יציאה מהארץ למשך חצי שנה וייאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בחקירה. הוא נעצר בתחילת השבוע שעבר יחד עם ראש לשכתו, אורלי נגר, ששוחררה למעצר בית ביום שישי האחרון, והקבלן סמי לוי. לאחר הדיון אמר גנדלמן: "אנחנו נמצאים במנגנון חוקי. המשטרה עושה את עבודתה, ולעיתים זה לא נעים״.

לוי חשוד בשוחד בחירות וכי שימש כגורם משמעותי בקמפיין הבחירות של ראש העיר, בתמורה להטבות נדל"ניות. בית המשפט קבע כי לוי יורחק ממשרדי עיריית חדרה עד סוף אוגוסט וכי תיאסר עליו יציאה מהארץ למשך ארבעה חודשים.

לוי כבר נחקר בעבר בפרשה בה היה חשוד ראש העיר הקודם והתיק נגדו נסגר. ב-2011 הורשע בהסדר טיעון בעבירות מין, מרמה והפרת אמונים, ושימוש לרעה בכח המשרה, ונגזרו עליו חצי שנות עבודות שירות.