מנהיגה העליון של איראן, איתולה עלי חמינאי
צילום: אי-פי

חמינאי: "נתניהו רוצח ילדים, שמבקר באירופה ומשחק את תפקיד הקורבן"

מנהיגה הרוחני של איראן תקף את ראש הממשלה, והאשים את האירופאים בכך שהם מקשיבים לו במקום להאשים אותו ב"פשעים בעזה ובירושלים". נתניהו מוקדם יותר היום: "איראן - האיום הגדול ביותר על ישראל"
מערכת כאן חדשות
10 ביוני 2018
22:57

המנהיג העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, תקף הערב (ראשון) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו בסדרת ציוצים שפרסם בחשבון הטוויטר שלו. הוא האשים את ישראל ב"פשעים" ברצועת עזה ובירושלים, ותקף גם את מדינות אירופה, בטענה כי אינן מותחות ביקורת על המדיניות הישראלית.

"רוצח הילדים, ראש הממשלה של המשטר הציוני, מבקר באירופה ומשחק את תפקיד הקורבן", כתב חמינאי. "הוא טוען שאיראן מעוניינת להשמיד אוכלוסייה של כמה מיליונים. האירופאים מקשיבים ומסרבים לומר לו: 'אתה (המשטר הציוני) מבצע פשעים בעזה ובירושלים'".

המנהיג האיראני הדגיש כי ארצו אינה מעוניינת להשמיד את היהודים במדינת ישראל. לדבריו, נשיא מצרים לשעבר, גמל עבד אל-נאצר, נהג לומר 'נזרוק את היהודים לים', אולם הרפובליקה האסלאמית לא אמרה דבר כזה מעולם.

נתניהו: "איראן - האיום הגדול ביותר, משטר עם אידאולוגיה קיצונית"

מוקדם יותר היום התייחס נתניהו לנושא האיראני. בוועידת הקונגרס היהודי האמריקני אמר ראש הממשלה כי "האיום הגדול ביותר עלינו הוא מטהראן. משטר עם אידאולוגיה קיצונית - חייבים למנוע ממנו להשיג נשק קטלני. תארו לכם שהנשיא טראמפ יחזור עם עסקה מול קוריאה הצפונית, ושאר מדינות המערב יתנגדו לעסקה הזו. הרי יהיה קשב לכזאת התנגדות. אז זה מה שקורה עכשיו עם איראן ועם העסקה הלא טובה שנחתמה איתה".

נתניהו הוסיף: "כשישראלים וערבים מסכימים על משהו - תקשיבו לזה, הם יודעים משהו. אנחנו נוהגים בהגנה עצמית מול איראן בסוריה, ונמשיך גם בעתיד לעשות זאת. אבל איראן עשתה גם דבר טוב -היא קירבה את ישראל עם מדינות ערב, כמו שמעולם לא היה".