אבי גבאי
צילום: גילי יערי, פלאש 90

גבאי: "אשמח אם גנץ יצטרף למפלגה, אני מתכוון להיות ראש ממשלה"

יו"ר המחנה הציוני הכחיש בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" כי יהיה מוכן לפנות את מקומו. בהתייחס לעזה אמר כי צריך לייצר תקווה לעזתים ולהפריד את חמאס מהאוכלוסייה
הבוקר הזה
11 ביוני 2018
09:40

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, הכחיש היום (שני) בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' את הדיווח כי יהיה מוכן לפנות את מקומו בראשות העבודה לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. "אני מתכוון להיות ראש הממשלה. בזה אני עובד, לשם אני חותר".

עם זאת, גבאי אמר כי ישמח אם הרמטכ"ל לשעבר יצטרף למפלגת העבודה או לפוליטיקה בכלל: "הפוליטיקה הישראלית צריכה אנשים חדשים, אנשים עם ניסיון, אנשים עם יכולות. אנשים שבאים ממטרה וכוונה טובה לעשות עבור הציבור".

בתשובה לשאלה על מתח במפלגה בעקבות הצטרפות אפשרית של גנץ אמר גבאי כי "אני יו"ר המפלגה ואני אקבל את ההחלטות. לא תהיינה פשרות. מה שחשוב לי זה איך אני ממש את התוכניות שלי לעם ישראל. כל דבר שיפריע לי בדרך לשם אני אזיז אותו הצידה".

בהתייחס למצב ברצועת עזה אמר גבאי כי "ישראל צריכה לבוא לעזה עם הסדר רחב שקושר בין שחרור שבויים להקלות שיפרידו את חמאס מהאוכלוסייה. אנחנו בתוך קונספציה כבר 11 שנים שאם נסגור ונסגור, האוכלוסייה בעזה תקיא את החמאס, אני טוען שזה הפוך, אם נייצר תקווה לעזתים וניתן הקלות ישירות לאוכלוסייה, לא לחמאס. מה הבעיה לקחת אוטובוס ממעבר ארז ולהעביר עזתים למעבר אלנבי לירדן? למה לא לעשות דברים פשוטים", שאל גבאי.