זירת הדקירה בעפולה
צילום: דוברות המשטרה

בשב"כ מאשרים: הדקירה אתמול בעפולה - פיגוע טרור

הבוקר דרשו הוריה של שובה מלכה, שעדיין מאושפזת במצב קשה, להוציא הודעה מפורשת שמדובר בפיגוע על רקע לאומני. "הערפל שנוקטים בו מקשה עלינו. אין לנו ספק שמדובר בפיגוע", אמרו לכאן חדשות
כרמל דנגור
12 ביוני 2018
13:17

במערכת הביטחון אישור היום (שלישי) כי אירוע הדקירה בעפולה אתמול, בו נפצעה קשה שובה מלכה בת ה-18, הינו על רקע לאומני. החשוד קושר את עצמו לביצוע הפיגוע.


אמש אמרה מיכל מלכה, אמא של הפצועה, כי היא מצפה לתגובה חד משמעית מהמדינה. היא קראה לאזרחי ישראל להמשיך ולהתפלל עבור בתה. מצבה מוסיף של הפצועה, שובה מלכה, מוסיף להיות קשה, אך יציב.

"הקדוש ברוך הוא עשה איתנו נס מאוד גדול. מקווים שבעזרת השם היא תצא מזה בשלום. אני רוצה להודות לכל מי שמפלל עבורה - תמשיכו להתפלל", אמרה האם.

מיכל אמרה כי בתה "הייתה בדרך לבחינת בגרות באזרחות, כשראתה מולה מחבל עם סכין. היא צעקה לעברו 'רשע' והוא דקר אותה באכזריות מספר פעמים".

האם הוסיפה כי היא "מצפה שמדינת ישראל תרגיש כמונו, ההורים, אחריות על הילדים שלה. שכהורים כולנו נוכל להרגיש בטוחים כשהילדים שלנו מסתובבים ברחובות ומחכים בתחנות אוטובוס. שלא סכנות מחכות ומשתוללות בכל תחנה ואורבות להם. אנחנו מצפים לתגובה חד-משמעית שעם ישראל חזק. שעם ישראל שומר על הילדים שלנו".

אתמול נדקרה שובה בת ה-18 בעפולה. החשוד, פלסטיני בן 20 תושב ג'נין ללא אישורי שהייה, התנפל עליה בשדרות ארלוזורוב, ליד בית הקפה 'ארומה', דקר אותה כמה פעמים בפלג גופה העליון ונמלט. הוא נתפס כשברשותו סכין ועל בגדיו כתמי דם, לאחר שנוטרל מירי שוטרים. מצבו בינוני.

היא פונתה לבית החולים העמק בעיר. מבית החולים נמסר כי היא סובלת מפגיעות פנימיות ומדקירות מרובות. לאחר שיוצב מצבה ולאחר שעברה בדיקות הדמייה, היא הועברה ליחידה לטיפול נמרץ.

שובה סיפרה לעוברי אורח שחשו לעזרתה ולצוות מגן דוד אדום שהגיע למקום כי צעיר בעל חזות ערבית שהיא אינה מכירה התנפל עליה ודקר אותה בגב כשהלכה ברחוב. כוחות משטרה שהבחינו בחשוד קראו לו לעצור ולאחר שהחל להימלט ירו לכיוון רגליו.