שר הביטחון, אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

ליברמן באוגדת עזה: "בקרוב יהיה פתרון לטרור העפיפונים"

שר הביטחון אמר במהלך סיור בדרום כי מערכת הביטחון מכינה מענה לעפיפוני התבערה המשוגרים מרצועת עזה. "נמצא את התשובה הכי אפקטיבית", הבטיח ליברמן. "אם מישהו חושב שנמשיך בשגרה הזו – אז לא"
אסף פוזיילוב
12 ביוני 2018
13:59

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הצהיר בסיור שערך היום (שלישי) באוגדת עזה כי ישראל תמצא בקרוב מענה לטרור העפיפונים מרצועת עזה, שגרם בחודשים האחרונים לשריפות רבות ביישובי עוטף עזה והסביבה. "אנחנו מכינים פתרון", הבהיר ליברמן. לטענתו, "צה"ל מיירט כיום כשני שליש מהעפיפונים".

"אנחנו מכינים פתרון", אמר ליברמן. בתשובה לשאלת כאן חדשות, מדוע לא בוצעה המלצתו התקיפה מלפני שבועיים לירות בשולחי העפיפונים מרצועת עזה, השיב שר הביטחון: "נמצא את התשובה הכי אפקטיבית. אם מישהו חושב שנמשיך בשגרה כמו שהיא היום – אז לא".

השר האשים כי חמאס "מנצל בצורה הכי נבזית את ההליום שאנחנו מספקים לבתי חולים בעזה. במקום שזה יילך לאותם חולים שזקוקים ל-MRI, משתמשים בו כדי להצית". בנוגע להסדרה אפשרית, ליברמן לא התנה סיוע לעזה בהחזרת הנעדרים הישראלים, אך אמר: "הבקשה של ישראל - לפחות לתת לצלב האדום לראות את השבויים והנעדרים. אחר כך יהיה יותר קל להעניק סיוע הומניטארי לעזה".

בהמשך, ליברמן פנה לתושבי הדרום: "אני רוצה לומר לתושבי עזה - הפכתם לבני ערובה של חמאס. אתם יכולים לבנות עתיד הרבה יותר טוב לילדים שלכם ולקבל סיוע כלכלי". לדבריו, "מי שדרדר את המצב בעזה הוא אבו מאזן, שלא שילם עד היום משכורות אפריל וממשיך לקצץ במערכת הרווחה והבריאות בעזה. מצד שני, הוא רץ למועצת הביטחון ומאשים את ישראל. הוא משחק משחק כפול".

האזינו לריאיון עם ארדן בכאן רשת ב':

היום התראיין השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט, גלעד ארדן, לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' ותקף את מדיניות צה"ל כלפי טרור העפיפונים מרצועת עזה. לדברי ארדן, "לקח זמן עד שהבינו בצה"ל שהעפיפונים האלה הם יותר רחוקים מלהיות משחק. שריפת השדות היא דבר חמור בפני עצמו והיא לבדה מצדיקה ירי כדי למנוע את שיגור העפיפונים - ודאי היום, כשיודעים שמדובר בפצצות מעופפות. אין הבדל בין משגר טיל ורקטה לבין משגר עפיפון טרור".

השר לביטחון הפנים הוסיף כי "יש כאן טעות בהתייחסות לעיפיפוני טרור ואני מנסה להשפיע על הצבא בנושא הזה. הצבא עובד על פתרון כיד למנוע ולאפשר יירוט של אותם עפיפונים. הפתרון אמור להיות מוצג בשבועות הקרובים, אבל אסור לנו לחכות עד לפתרון הזה". עוד הוא אמר: "הצבא הוא זה שהחליט על המדיניות והוא זה שצריך ויכול לשנות אותה. אני מצפה גם משר הביטחון להצטרף לעמדה הזו. הצבא טוען שיש קשיים משפטיים ואני לא מקבל את זה".