הרב אליעזר ברלנד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על אף שהורשע בעבירות מין: משרד החינוך מתקצב מוסדות של הרב ברלנד

מתחילת השנה הועברה כ-700 אלף שקלים לעמותת "ברסלב חינוך וחסד", שמנהיגה הרוחני הוא הרב המורשע. בשנה שעברה הועברו 1.5 מיליון שקלים
ורד פלמן
12 ביוני 2018
16:12

משרד החינוך ממשיך לתקצב את מוסדות החינוך של הרב אליעזר ברלנד, למרות הרשעתו בעבירות מין. מדובר בתמיכה הכלכלית שהעביר המשרד לעמותת "ברסלב חינוך וחסד", המפעילה בתי ספר וישיבות ושייכת לקהילת "שובו בנים" שברלנד הוא מנהיגה הרוחני. השנה הועבר לעמותה סכום של כ-700 אלף שקלים ובשנה שעברה התמיכה עמדה על מיליון וחצי שקלים.

בעקבות זאת הגישה חברת הכנסת רחל עזריה תיקון לחוק, לפיו לא יינתן תקצוב ממשלתי למי שהורשע בעבירות מין ואלימות. משרד החינוך וחסידיו של ברלנד סירבו למסור תגובה בעניין.

בנובמבר 2016 הורשע אליעזר ברלנד על פי הודאתו, בעבירות של מעשים מגונים ותקיפה ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר. עמותת "ברסלב חינוך וחסד" הוקמה בשנת 2014, ובאתר קהילת "שובו בנים" שברלנד עומד בראשה, מצוין כי הוא שהקים את מוסדות החינוך של העמותה יחד עם אישתו. הוא לא רשום באופן רשמי כמנהל העמותה, אך הוא המנהיג הרוחני שלה ומופיע באירועים חשובים של מוסדותיה.

לפני כחודש עורר ברלנד סערה כשהדליק מדורה בהילולת ל"ג בעומר במירון. המהלך עורר התנגדות עזה, בין היתר של הרב שמואל אליהו הממונה על מתחם קבר רבי שמעון בר יואי. "יש איזו עדת שוטים סביבו, הם עושים רעש יותר ממה שהם. זכותנו וחובתנו כאחראים למקום לאסור עליו להדליק במירון, ואם הוא עושה את זה - זו מצווה הבא בעבירה, ואין לה שום ערך", אמר הרב אליהו לכאן רשת ב'.