גבול ישראל סוריה
צילום: פלאש 90

צבא סוריה תגבר את ההגנה האווירית שלו בגבול עם ישראל

מפקד בכוחות המסייעים למשטר אסד אישר שייפרסו מערכות נוספות, כדי לשקם את המערך מול ישראל. בתוך כך נערכים הכוחות למבצע אפשרי נגד המורדים באזור
רועי קייס
12 ביוני 2018
19:05

צבא סוריה תיגבר את מערכות ההגנה האווירית שלו בגבול עם ישראל, כך אישר היום (שלישי) מפקד בכוחות המסייעים למשטר אסד. לדבריו, מערכות נוספות אמורות להיפרס בימים הקרובים באזור, במטרה לשקם את מערך הנ"מ נגד ישראל.

מדובר במשגרי SA-22 שנפרסו בדרום סוריה ליד הגבול עם ישראל. זאת על רקע תרגיל הפתע של צה"ל שנערך מתחילת השבוע ברמת הגולן. בנוסף להכנות של צבא סוריה לקראת מבצע אפשרי באזור דרעא וקוניטרה נגד המורדים.

בסוף השבוע דווח כי פעילים בארגון חיזבאללה ובמיליציות פרו איראניות שבו לדרום סוריה, בקרבת הגבול עם ישראל. מפקדים שצוטטו בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" טענו שהפעילים חזרו בשיירות למחוזות דרעא וקוניטרה, כשהם מצוידים ברקטות ובטילים ולבושים במדי צבא סוריה.

 אחד המפקדים בשורות המורדים בקוניטרה אמר כי "זאת הסוואה. הם עוזבים במדי חיזבאללה וחוזרים ברכבים של המשטר כשהם לבושים במדי חיילים של צבא אסד". בעיתון נאמר כי נראה שמדובר בניסיון מצדם להתחמק מתקיפות ישראליות שמכוונות נגד יעדים איראנים.