בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הצוללות: המשטרה תודיע כי נתניהו לא מעורב

מהחקירה עלה כי ההחלטות בנוגע לרכש בקבינט התקבלו ממניעים מקצועיים. על פי הממצאים, השחיתות התגלתה רק בדרג הביניים, בין היתר בקרב המשנה לראש המל"ל ומנהל לשכת רה"מ דוד שרן
רועי ינובסקי
12 ביוני 2018
20:11

חקירת תיק 3000 (פרשת הצוללות) נמצאת בשלביה האחרונים ובקרוב תפרסם המשטרה את המלצותיה. הערב פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי המשטרה צפויה להודיע שראש הממשלה בנימין נתניהו לא מעורב בפרשה, וכך גם חברי הקבינט המדיני-ביטחוני.


מסיכום החקירה עולה כי ההחלטות שהתקבלו בכל הנוגע לרכש הביטחוני, נבעו ממניעים מקצועיים בלבד ולא משיקולים זרים. על פי ממצאי החקירה, השחיתות התגלתה רק בדרג הביניים, בין היתר בקרב המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי ומנהל לשכת ראש הממשלה דוד שרן.

נתניהו לא ידע על מה ייחקר היום במעונו. לביתו הגיע תנ"צ אלי אסייג, שחוקר גם את פרשת הצוללות וגם את תיק בזק. ראש הממשלה לא הוזהר כלל, ודבריו נמסרו במסגרת עדות פתוחה. בחקירתו חזר נתניהו על דברים שהשמיע קודם לכן, לפיהם לא ידע על מעורבותו של עו"ד דוד שמרון בייצוג תאגיד טיסנקרופ, וכן גולל את תהליך קבלת ההחלטות בנוגע לרכש הביטחוני. 


בסיום חקירתו הודיע ראש הממשלה כי מסר עדות פתוחה בתיק 3000. לדבריו, פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השיט, וחשיבותם לביטחון המדינה. נתניהו בירך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים.

חוקרי היחידה הארצית לאכיפת כלכלית בלהב 433 הגיעו בשעות הבוקר למעון ראש הממשלה, כשבמקביל הפגינו במקום כ-15 בני אדם נגד השחיתות. הם הניפו שלטים שעליהם נכתב, בין השאר: "נתניהו = פוטין", ו"מטאטאים את המושחתים".