גורילז
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 12.6.2018

עדכון אחרון - 12.6.2018
מערכת כאן
12 ביוני 2018
11:42

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

הילה רוח - קרח כסף

שלוש שנים אחרי שעזבה את "כלבי רוח" והוציאה את אלבום הבכורה המצוין, "רופאה במערב", הילה רוח חברה לרם אוריון והפיקה איתו את אלבומה השני והחדש "מוסיקה לפרסומות".  רוח, כהרגלה, לא מקלה על המאזין ומאתגרת את האוזניים והמוח עם שירים בועטים וטקסטים נוקבים. "קרח כסף" מציג צד טיפה רגוע יותר וללא ספק פגיע יותר בחסות השפעות חזקות של Velvet Underground.

ליילי – צפונה

הפרויקט של חברי הילדות גל תורן וגיא לוי, סיפק השנה את אחד האלבומים הישראלים הטובים ביותר. מה שהתחיל לפני יותר מעשור בצעירותם ונזנח, הבשיל השנה לכדי 11 שירים נפלאים. אחרי הבלדות "בייבי", "בימים" ו-"שם מעבר לפסנתר",  הם מעלים הילוך ונוסעים צפונה בעקבות הגרוב.

נתן כהן - מאחורי הכפתורים

לפני יותר מ-30 שנה, נתן כהן (הנשמות הטהורות), הפיק את אלבומו השני והמצליח של דני רובס "פנים ושמות". השניים נפגשו לאחרונה במסגרת פסטיבל הפסנתר ובעקבות המפגש ביקש כהן מרובס שיכתוב לו שיר. כעבור כמה ימים רובס שלח את "מאחורי הכפתורים" שיר על מפיק, האיש מאחורי הכפתורים ששומע ורואה יוצרים חושפים את ליבם ועוזר להם להפוך את החשיפה ליצירה.

Ady Suleiman - Need Somebody to Love

עדי סולימאן, חצי בריטי חצי טנזני (אם תהיתם מה מקור השם האוריינטלי), סומן כבר בתחילת העשור כהבטחה גדולה. הוא הוחתם בסוני, קיבל תמיכה והכוונה מצ'אנס דה ראפר ומייקל קיוואנוקה, הוציא שני EP's והופיע במקומות הנכונים. אבל הדרך לאלבום בכורה מלא לא הייתה קלה. סולימאן וסוני לא ממש הסתדרו והלחצים הנפשיים התפתחו לכדי פחד במה, דכאון וחרדות. סולימאן עזב את חברת התקליטים ויצא בשנה שעברה לדרך עצמאית. עכשיו הוא סוף סוף משיק אלבום בכורה בשם Memories וזוכה לחיבוק שמגיע לו. Fאנק, סול, R&B  ואפילו השפעות של ג'ימי הנדריקס מתערבבות יחד לכדי אלבום Neo Soul שיגרום לכם להתאהב.

Gorillaz feat. George Benson – Humility

שבע שנים חיכינו שהגורילז יחזרו לחיינו עם מוזיקה חדשה והפעם אין בצורות. שנה בלבד אחרי Humanz הם מוציאים בסוף החודש אלבום חדש The Now Now. לפני כשבועיים הם השיקו את הסינגל הראשון מתוכו, שיתוף פעולה עם אגדת הגיטרה ג'ורג' בנסון. כיאה לגורילז השיר גם מלווה בקליפ משעשע עם הופעת אורח של השחקן והמוזיקאי ג'ק בלאק.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

אלדד ציטרין – Three Old Words
אלון עדר ולהקה – אישה שלי
האחיות לוז – Time Tale
קובארי – איילות
Iogi – Magic Trick
Arctic Monkeys – Four Out Of Five
Courtney Barnett - Need a Little Time
Johnny Marr – Hi Hello
Ray Lamontagne - Such a Simple Thing
Shannon Shaw – Broke My Own
Sheepdogs – I'm Just Waiting For My Time

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)