נתניהו בכנס השרים לביטחון פנים

נתניהו: "הפצצנו בסיסים של המיליציות השיעיות בסוריה"

ראש הממשלה התייחס בכנס השרים לביטחון פנים לאיום האיראני בסוריה, והאשים כי טהראן משתמשת ב-80 אלף לוחמי מיליציות מפקיסטן ואפגניסטן. "מה שאנחנו עושים זה כדי לשמור על השלום, גם מעבר למזרח התיכון", הוסיף נתניהו
גילי כהן
14 ביוני 2018
11:26

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף היום (חמישי) שישראל תקפה בסיסים של המליציות השיעיות בסוריה. בכנס השרים לביטחון פנים הסביר נתניהו שאיראן מנסה להשתלט על סוריה במטרה לתקוף את ישראל, ורוצה לעשות שימוש במיליציות מפקיסטן ואפגניסטן.

"בפעם הראשונה איראן באמת מאותגרת. אבל היא מנסה להפוך את סוריה לקולוניה, עם מטרה מוצהרת לתקוף את ישראל. אחד הכלים שהיא רוצה להשתמש בהם זה 80 אלף לוחמי מליציות שיעיות, מפקיסטן ואפגניסטן. אנחנו כמובן לא ניתן לזה לקרות", הסביר נתניהו. "מה שאנחנו עושים פה בלחימה מול איראן, זה כדי לשמר את השלום והביטחון, מעבר למזרח התיכון".

"אחרי הסכם הגרעין, איראן מרחיבה את האימפריה שלהם. הם פועלים בתימן, יורים רקטות לעבר סעודיה, פועלים בסוריה כדי לתקוף את ישראל. אנחנו מתנגדים לכך כמובן, ומרוצים משינוי העמדות בארה"ב", הוסיף נתניהו. 

הוא התייחס לטיפול של ישראל בטרור הפלסטיני ואמר כי "70% מהפעמים שבהם תקפו חייל, שוטר או אזרח - הם נהרגו. זה לא עצר אותם. מה שעוצר אותם זו הסיבה למה הם רוצים להיהרג. כל הדברים שעשינו הוריד את מספר ההתקפות טרור. האם זה יכול לעלות שוב? בוודאי. זה מאבק מתמשך. אולי ארבעה אחוזים מהאזרחים נושאים נשק. אבל אבל זה מספיק כדי שבכל אירוע טרור, ובמספר פעמים, אזרחים ישראלים, לפעמים באקדחים ולפעמים בידיים חשופות - עצרו את הטרוריסטים"

הוא בירך על עסקת המל"טים שנחתמה אתמול עם גרמניה ואמר כי "זו עסקה כבירה, יש לה השלכות קודם כל לתעשייה הביטחחונית ולכלכלת ישראל אבל גם להמשך חיזוק היחסים הביטחונים בין גרמניה לישראל. גרמניה עוזרת לישראל בביטחון, וישראל עוזרת גם לגרמניה. יש פה התפתחות חשובה מאוד".