האוטובוס שהותקף

נהג אוטובוס הותקף בתל שבע: "יצאו מהאוטו עם גרזנים - ותקפו"

ארבעה רעולי פנים חסמו אתמול את האוטובוס, ניפצו את שמשתו, שדדו את הנהג ופצעו אותו קל. המשטרה בודקת אם מדובר ב"טעות בזיהוי"
אסף פוזיילוב
14 ביוני 2018
13:07

המשטרה בודקת את הנסיבות שהובילו לתקיפתו אמש (רביעי) של נהג אוטובוס מחברת "מטרופולין" בתל שבע. ארבעה רעולי פנים חסמו את האוטובוס בעזרת רכב, וניפצו את שמשותיו. בהמשך, הם נכנסו לאוטובוס ושדדו את התיק של הנהג, שנמצא לאחר מכן. במהלך התקיפה נפצע הנהג קל בידו מרסיס. בין השאר, נבדקת האפשרות שמדובר בטעות בזיהוי, והתוקפים חשבו שהוא בן משפחה איתה יש להם סכסוך.


"עקף אותי רכב פרטי וחסם לי את הדרך. יצאו ממנו ארבעה אנשים עם מסכות וגרזנים והתחילו לשבור את האוטובוס", שיחזר הנהג. "הבנתי שעוד שנייה יפתחו את הדלת ויכנסו לאוטובוס עם הגרזנים. נתתי גז, דפקתי את האוטו שלהם ונסעתי לבאר שבע. כמעט כל הדרך עד באר שבע הם רדפו אחרי וסימנו לי לעצור".

מנכ"ל חברת "מטרופולין" אילן קרני מסר בתגובה לתקיפה: "מדובר באירוע חמור ביותר, שמגיע אחרי כמה אירועי רגימת אבנים שמבחינתנו הם אירועי פח"ע לכל דבר. התרענו בפני המשטרה על הסכנה במקרים כאלה, שקורים בתדירות גבוהה, בעיקר באזור היישובים הבדואים בנגב. לצערנו, הפעם זה הסתיים גם בפגיעות גופניות לנהג, שמאושפז כעת בסורוקה".

ביום שני יערכו נהגי אוטובוס הפגנה בתל אביב רקע אלימות נגדם. יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, ישראל גנון, התייחס למצב ואמר כי "האלימות כלפי הנהגים הפכה להיות דבר שבשגרה. נמאס לנו מדיבורי סרק על כך שידאגו לשיפור התנאים, וישמרו על בטיחותינו. הגיע הזמן שתצא תוכנית משלתית מסודרת וברורה בה יוחמרו העונשים כלפי מי שתוקף נהג". 

לפני כחודשיים פורסם תיעוד בו נראים רעולי פנים יורים באוויר בצומת אוהלים, ליד באר שבע. הירי בוצע במסגרת חתונה בשגב שלום, ובעקבותיו נעצרו החתן וחשוד נוסף, וכלי הרכב שתועדו בסרטון. אחד החשודים, תושב שגב שלום בשנות ה-20 לחייו, ניסה להימלט ולדרוס שוטרים במנוסתו, אך נעצר בתום מרדף רגלי. 

בעקבות המקרה, החליט השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי מאות לוחמים ממשמר הגבול ומהמשטרה יוצבו בכבישי הדרום ובכניסה ליישובים הבדואים. הוא הוסיף שתוקם תחנת משטרה חדשה בערוער ואזורים רלוונטיים ירושתו במצלמות אבטחה.