בתגובה לבלוני הנפץ: צה"ל תקף יעדי חמאס בעזה, שלוש רקטות שוגרו לישראל

מטוסי חיל האוויר תקפו יעדים בצפון הרצועה, בתגובה לשיגורי עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ. במהלך התקיפה שוגרו שלוש רקטות ואזעקות צבע אדום הופעלו במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים
כתבי כאן חדשות
18 ביוני 2018
06:34

צה"ל תקף לפנות בוקר (שני) תשעה יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה לשיגור עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ לעבר ישראל. מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו יעדים בשני מתחמים צבאיים ובמתחם לייצור אמצעי לחימה השייכים לארגון. 


במקביל שיגרו הפלסטינים לעבר ישראל שלוש רקטות ואזעקות נשמעו במועצה האזורית חוף אשקלון ובאזור התעשייה אשקלון. ככל הנראה אחד מהשיגורים נפל בשטח רצועת עזה. 

מדובר צה"ל נמסר כי "בימים האחרונים הזהיר צה״ל וביצע תקיפות בסמוך לחוליות האחראיות להצתות ולהשחתת השטחים בישראל וכן תקיפות כנגד תשתיות המשמשות חוליות אלו. לצה"ל ידע מודיעיני ויכולת מבצעית להעמיק בתקיפות ואלה ילכו ויתעצמו ככל שיידרש".


דובר הג'יהאד האסלאמי, דאוד שיהאב, הגיב לתקיפות צה"ל בעזה, ואמר כי "להתנגדות יש את מלוא החופש להרתיע את ישראל באופן ובדרך המתאימים. הכיבוש ממשיך בתוקפנותו בעוד שהעולם מתבונן מן הצד על סבלם המתגבר של תושבי רצועת עזה. זהו ניסיון כושל לעצור את תהלוכות השיבה ושבירת המצור".

הרמטכ"ל גדי איזנקוט השתתף אתמול בדיון של הקבינט המדיני ביטחוני בנוגע לנושא עפיפוני התבערה המשוגרים מעזה. הוא אמר שחמאס אחראי ומכון את פעילות השיגורים. השרים דרשו לשנות את נוהל הפתיחה באש נגד המשגרים, ולהתייחס אליהם כאל משגרי רקטות. אך בצה"ל סבורים שיש בעיה משפטית בכך, ורוצים להימנע מהסלמה בגזרה. 

אתמול בוצע ירי באמצעות כלי טיס בסמוך לחוליות ששיגרו בלוני תבערה בדרום הרצועה. לאחר מכן צה"ל תקף באמצעות כלי טיס תשתית ממנה פעלה אחת החוליות ואת כלי הרכב ששימש אותה. כמו כן,  הוצתו כ-20 שריפות הוצתו היום בעוטף עזה, לאחר שפלסטינים שיגרו עפיפוני ובלוני תבערה מהרצועה לעבר יישובי העוטף.

 השתתפו בהכנת הידיעה: משה שטיינמץ, דנה בן שמעון וסולימאן מסוודה