יאיר לפיד ודיוויד פרידמן בכינוס ארגון נפש בנפש
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לפיד: "הגולן יישאר ישראלי וזו הזדמנות מצוינת שהעולם יכיר בזה"

יו"ר יש עתיד הגיב לפרסום בכאן חדשות, שלפיו שגריר ארצות הברית בישראל כעס על קריאות של ח"כים להכיר בריבונות על רמת הגולן: "זה לא מסבך אותנו עם טראמפ. אני חושב שיהיו גם דמוקרטים שיתמכו"
הבוקר הזה
18 ביוני 2018
08:26
עודכן ב 08:54

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר היום (שני) כי רמת הגולן תישאר תחת ריבונות ישראלית, ו"יש הזדמנות מצוינת לכך שהעולם יכיר בזה". לפיד הגיב לפרסום אמש בכאן חדשות על בקשת שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, מחברי כנסת ושרים שלא לקרוא לארצו להכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמר לפיד: "לא נחזיר את רמת הגולן לעולם. אף אחד לא חושב או חולם שנחזיר את רמת הגולן לאדם שרצח חצי מיליון מבני עמו".

האזינו לריאיון עם לפיד בכאן רשת ב':

לפיד עדכן כי הוא פועל לגיבוש תמיכה דו-מפלגתית במהלך בארצות הברית. הוא דחה את הטענות בנוגע לעיתוי הדרישה להכרה בריבונות: "אמרו לנו גם שזה לא העיתוי המתאים להעברת השגרירות וההכרה בירושלים. תמיד העיתוי אינו מתאים. המהלך שלי מתואם עם ידידנו בקונגרס ובסנאט". לדבריו, "אנחנו עוסקים בנושא הזה עוד הרבה לפני העברת השגרירות וההכרה בירושלים. צריך לעבוד בזה בתוך הקונגרס והסנאט מול הממשל. חלק מעיסוק שלי הוא לייצר מהלך של תמיכה דו מפלגתית. הממשלה שלנו כבר מזמן לא יודעת לדבר עם הדמוקרטים, ואני יודע לדבר איתם".

הח"כ העריך כי יהיו חברי מפלגה דמוקרטית שיתמכו בריבונות ישראל על הגולן. "זה מסע ארוך וצריך לשתף פעולה קואליציה ואופוזיציה. יהיו תמיד כאלה שלא יהיו מרוצים וצריך לנהל את זה בעדינות ורגישות מול האמריקנים"", הסביר יו"ר יש עתיד. הוא ציין כי צריך לשריין גם מול ממשלות ישראל העתידיות את סוגיית ריבונותה של ישראל בגולן: "כל ראשי הממשלה האחרונים, כולל הנוכחי, ניהלו משא ומתן על רמת הגולן. נעבוד על זה יחד עד שזה יקרה. הגולן מגן על ירושלים עוד מימי המקרא והאמריקנים בסוף יגיעו וכשהם יגיעו, נוכל להביא גם את האירופים".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, ניהל באחרונה שיחות סגורות עם חברי כנסת שבהן זעם על קריאות פומביות של ח"כים ושרים בישראל שקראו לארצו להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן. השגריר אמר בשיחות הסגורות כי  בישראל לא מבינים שהאינטרסים של ארצות הברית הם גלובליים ולא קשורים רק במדינת ישראל וכי לפוליטיקאים הישראלים יש רק אג'נדה מקומית ובהקשר הזה מדובר בכפיות טובה.