איוב קרא
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

השר קרא לכאן חדשות: הממשלה לא תיקח חלק פוליטי באירוויזיון

שר התקשורת הסביר כי ייתן את המעטפת לקיום התחרות ב-2019 בישראל. זאת על רקע דיון בנושא שמכנס ראש הממשלה, שיעסוק בחוק פיצול התאגיד
שני נחשוני
18 ביוני 2018
12:30

שר התקשורת, איוב קרא, אמר היום (שני) כי הממשלה לא תיקח חלק פוליטי באירוויזיון שיערך בשנה הבאה בישראל. קרא הסביר לכאן חדשות שיעשה את המאמצים לקיים את התחרות לפי תקנון איגוד השידור האירופי. את הדברים הוא אמר על רקע פגישה בנושא שזימן ראש הממשלה בנימיו נתניהו בנוכחות השרים מירי רגב, משה כחלון, איוב קרא והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

"ראש הממשלה מקיים התייעצות. אני מעריך שהכוונה היא בסופו של דבר להביא לכך שהאירוויזיון יתקיים במדינת ישראל כלשונו, ועל פי התקנון של ה-EBU (איגוד השידור האירופי)", הסביר השר. "אין כוונה לראש הממשלה ולממשלה לקחת חלק פוליטי בזה, זה מחוץ לתחום מבחינתנו. אנחנו נעשה הכול כדי לסייע לתאגיד השידור הציבורי לקיים את האירוויזיון כפי שנקבע, נהיה לעזר לו ככל שנתבקש".


קרא הוסיף כי "אנחנו נהיה המעטפת בסיוע להרמת קרנה של ישראל בעולם. תדמיתה מאוד חשובה לתיירות, לכלכלה הישראלית ובכיוון הזה נפעל. אני מעריך שזה הכיוון של כולנו, בטח של ראש הממשלה ושלי. ברוח הדברים הללו אנחנו נודיע על דברים חדשים. אנחנו עוזרים לתאגיד לקיים את הנושא הזה כפי שנקבע וכפי שרצו, וכפי שרצוי ממדינת ישראל כמדינה חופשית ודמוקרטית".

בשל החשש לקיומו של האירוויזיון בישראל, מכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו ישיבה דחופה בנושא. הדיון יעסוק בעניין פיצול תאגיד השידור הישראלי, שעומד כעת בבג"ץ. החשש הוא שהחוק יגרום להחלטה באיגוד השידור האירופי להעביר את התחרות מישראל.

נכון לעכשיו ישנן שלוש אפשרויות שככל הנראה יבחנו על ידי הממשלה: ביטול החוק הקיים על ידי חוק חדש, בקשה מבג"ץ להקפיא את החוק או שהכנסת תחוקק חוק חדש שיחל רק בעוד שנה.

 

תגיות:
איוב קרא