הגננת סיגל אלקיים בבית המשפט
צילום: פלאש 90

אמו של פעוט מהגן בר"ג: "חושבת כמה פעמים הוא קרא לי ואיש לא שמע"

אמו של הפעוט כבן 3, חולה אפילפסיה שטופל בידי הגננת החשודה בהתעללות, סיפרה בכאן רשת ב' על הסימנים המחשידים שזיהתה לאורך השנים: "הוא היה מתעורר בלילה, רועד ומזיע מסיוטים". היום היא מתכוונת להגיש תלונה במשטרה: "זה למעשה להודות שנכשלת כאמא"
בחצי היום
18 ביוני 2018
13:02
עודכן ב 14:57

"אני יודעת שקרו שם דברים ויודעת שגם הוא בעצמו חווה. את כל כך סומכת על הדמות האהובה שמקבלת אותך בכל בוקר ובכל צהריים, שהפכנו עיוורים להשתלשלות האירועים". אם לפעוט כבן 3, חולה אפילפסיה שבילה את רוב שנות חייו בגן ברמת גן שצוותו חשוד בהתעללות, שחזרה היום (שני) בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב' את הסימנים שעוררו את חשדה ואת התחושות בעקבות מעצר הגננת, סיגל אלקיים.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב':

"הילד בסדר, אבל אנחנו פחות", הודתה האם בפתח דבריה. "אני חושבת שגם ילדים שלא חוו על בשרם, אבל היו עדים לאלימות – זו פגיעה בפני עצמה. הוא בגן כבר שלוש שנים, וגם אחותו הגדולה הייתה שם. הגננת הייתה כל כך נעימה, כל כך טובה, שתמיד האשמנו את הילד בהכל".

הוא בגן כבר שלוש שנים. הגננת הייתה כל כך נעימה וטובה - שתמיד האשמנו את הילד בכל

"הבן שלי לא מביע רגשות אבל היו סימנים אחרים", היא המשיכה לתאר. "היו סימנים בידיים של שטפי דם, של ביסים, תמיד היו מכות בראש. קיבלנו הודעות משונות של 'נשכו את הילד', וזה תמיד הוסבר ב'הוא עשה אז החזירו לו'. האשימו את הילד בהכול". לדבריה, "הגננות ביקרו אצלי בבית החולים כשהילד היה מטופל לא פעם ולא פעמיים. הייתי מגישה להן אותו עם דמעות ומבקשת שישמרו עליו כי הוא רגיש. עכשיו מתברר שהייתי לוקחת אותו בכל בוקר למקום הלא הנכון".

לילך, אם לאחד מילדי הגן בר"ג, בטור לכאן רשת ב'. האזינו:

אתמול סיפר בכאן רשת ב' עורך הדין נבון קצב, המייצג שניים מההורים שהתלוננו נגד הסייעת בגן, על "חדר חושך" שהופעל כדי להעניש ילדים שלא נשמעו להוראות. על כך אמרה האם: "שמעתי על זה, ואני שואלת את עצמי כמה פעמים הוא בילה שם בחדר. כמה פעמים הוא קרא 'אמא', ואף אחד לא שמע אותו. בכל פעם כשאני מסתכלת על תמונות מהגן, ורואה שהבן שלי לא מופיע בהן, אני אומרת - איפה הוא היה? אלה מחשבות שלא עוזבות".

לדברי האם, במרוצת הזמן החלו לצוץ סימני מצוקה בהתנהגות של בנה: "הוא היה מתעורר בלילה מזיע מסיוטים, עם רעידות ובכי. תמיד הפלתי את זה על התרופות שלו. שינינו תרופות, מיננו אותן. הכל היה מוטל עליו – תמיד הוא האשם, הוא הבעייתי".

בעקבות הדיון אתמול, שבו הוארך מעצר הגננת, תיאר עו"ד נבון "תיבת פנדורה שהולכת ונפערת מול עינינו". "אף עין לא נשארה יבשה. כאבא לשני ילדים קטנים, אני גם בן אנוש, גם אני אבא", אמר קצב. "הדברים האלה מזעזעים ומדירים שינה מעיני ההורים".

האזינו לריאיון עם עו"ד קצב בכאן רשת ב':