גבול רצועת עזה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חמישה מחבלים ניסו לפגוע בתשתית ביטחונית בעזה שהתפוצצה - אחד נהרג

חוליה ניסתה לפגוע בתשתית ביטחונית סמוך לגדר בצפון הרצועה, שהתפוצצה כתוצאה מכך ופגעה במחבלים. הפלסטינים מדווחים שצעיר בן 24 נהרג באירוע
רועי שרון, דנה בן שמעון
18 ביוני 2018
13:26

חמישה מחבלים ניסו לחבל היום (שני) בתשתית ביטחונית סמוך לגדר בצפון רצועת עזה. כתוצאה מכך התפוצצה התשתית, וגרמה למותו של מחבל בן 24 ופציעתו של מחבל נוסף. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי ההרוג נפגע מאש צה"ל ופונה במצב קשה לבית החולים, ושם נקבע מותו. 

מוקדם יותר היום הזהיר שר הביטחון אביגדור ליברמן את ארגוני הטרור ברצועה ואמר בסיור בתעשייה האווירית: "אם מישהו חושב שניתן יהיה להמשיך בשגרה של העפיפונים ובשריפות יום יום אז הוא טועה".

בתוך כך השר יואב גלנט, החבר בקבינט המדיני-ביטחוני אמר כי "ברור לכל שבעימות צבאי עם חמאס ידה של ישראל תהיה על העליונה, שכן יחסי הכוחות בינינו הם אלף לאחת". בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמר השר: "על רקע טרור העפיפונים אנחנו מנסים להרגיע את המצב במחיר המינימלי האפשרי. כאשר ילד פלסטיני בן שמונה מפריח עפיפון תבערה כי מישהו שלח אותו, ואתה יורה עליו עם מזל"ט - זה בעייתי. "גם אם זה מוצדק, יש בזה בעייתיות". 


מטוסי חיל האוויר תקפו לפנות בוקר תשעה יעדי טרור בשני מתחמים צבאיים ובמתחם לייצור אמצעי לחימה של חמאס בצפון רצועת עזה. זאת  בתגובה לשיגור עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ לעבר ישראל. בהמשך שיגרו הפלסטינים לעבר ישראל שלוש רקטות, ואזעקות נשמעו במועצה האזורית חוף אשקלון ובאזור התעשייה אשקלון. ככל הנראה אחד מהשיגורים נפל בשטח רצועת עזה. 

לאחר התקיפה מסר דובר צה"ל כי "בימים האחרונים הזהיר צה״ל וביצע תקיפות בסמוך לחוליות האחראיות להצתות ולהשחתת השטחים בישראל וכן תקיפות כנגד תשתיות המשמשות חוליות אלו. לצה"ל ידע מודיעיני ויכולת מבצעית להעמיק בתקיפות ואלה ילכו ויתעצמו ככל שיידרש".