גונן שגב במרפאתו בניגריה
צילום: מתוך אתר hotels.ng

בלבנון דיווחו על פרשת גונן שגב: "הישג מודיעיני איראני חסר תקדים"

העיתון "אל-אח'באר" המזוהה עם חיזבאללה דיווח על מעצרו של השר לשעבר בגין ריגול למען איראן: "הלם בישראל". גורמי מודיעין: שגב ניהל בשנים האחרונות מרפאה מצליחה בבירת ניגריה שביקרו בה דיפלומטים ואנשי ביטחון ישראלים
רועי קייס וכרמלה מנשה
19 ביוני 2018
07:47

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, התייחס הבוקר (שני) לסיקור הנרחב בישראל סביב מעצרו של השר לשעבר, גונן שגב, בגין ריגול בעבור איראן. הידיעה של העיתון בנושא פורסמה תחת הכותרת: "הלם בישראל: הישג מודיעיני איראני חסר תקדים".

בידיעה שהתבססה על כלי התקשורת ועל הפרשנויות השונות בארץ, נכתב כי הזירה הישראלית מזדעזעת נוכח הצלחתה של איראן לרשום "הישג מודיעיני חסר תקדים נגד ישראל" באמצעות גיוסו של שר האנרגיה לשעבר, גונן שגב, לטובת המודיעין האיראני. זאת, לדברי העיתון, כששמחתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על "ההצגה הגרעינית הכושלת שלו" בחודש שעבר בעניין איראן עוד לא הושלמה והוא טרם הספיק לקטוף את הפירות של אותה הצגה תקשורתית ופוליטית שגויסה לטובת הרטוריקה המדינית שלו בעניין איראן.


חבר הכנסת לשעבר משה פלד, שהיה חבר מפלגתו של גונן שגב, אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' כי הוא לא הופתע מההאשמות נגד שגב. "גונן הוא גונן, פעם בוגד – תמיד בוגד. בזמנו הוא בגד בבוחריו בלי למצמץ. הבדידות גורמת דברים שאי אפשר לשער", אמר פלד.

האזינו לריאיון עם ח"כ לשעבר משה פלד בכאן רשת ב':

השר לשעבר גונן שגב, המואשם בריגול למען איראן, שיתף פעולה עם חוקריו וטען כי לא התכוון לפגוע בביטחון המדינה, אלא ניסה לסייע לה. שגב הכחיש כי קיבל כסף מהאיראנים. בשנים האחרונות הוא ניהל מרפאה מצליחה בבירת ניגריה והגיעו אליה אנשי עסקים ודיפלומטים ובהם יוצאי מערכת הביטחון וישראלים רבים, כולל אנשי השגרירות במדינה.

ב-2012 נוצר קשר בינו לבין שני סוכנים של המודיעין האיראני. לטענתו השניים יזמו את הקשר כדי לדון עמו ברכש ציוד רפואי ובהמשך הזדהו כאנשי מודיעין. נראה כי האיראניים ראו בו פוטנציאל לייצר מקורות רבים בקהילה הישראלית גם אם עברו 20 שנה מאז שימש שר התשתיות וזאת בשל היכרותו הטובה עם תחום האנרגיה והתשתיות ואת המתקנים הרגישים. על פי החשד שגב אסף מידע והעביר אותו לאיראנים במשך שש שנים בלי הפרעה.