סיגל אלקיים בדיון בהארכת מעצר
צילום: פלאש 90

ההתעללות בגן בר"ג: הגננת החשודה שוחררה למעצר בית של 8 ימים

בית משפט השלום בת״א אסר על סיגל אלקיים לעבוד עם ילדים וליצור קשר עם מי מהמעורבים בפרשה
דניאל אלעזר
19 ביוני 2018
10:23

בית משפט השלום בת״א החליט היום (שלישי) לשחרר למעצר בית לשמונה ימים בתנאים מגבילים את סיגל אלקיים, הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות בגן ״הקטנטנים של יעל״ ברמת גן. על אלקיים נאסר ליצור קשר עם מי מהמעורבים ולהימנע מעבודה עם ילדים. בית המשפט קבע כי לא נשקפת מסוכנות מאלקיים מכיוון שכבר הורחקה מפעילות בגן הילדים.

עו״ד נבון קצב, המייצג את ההורים בגן אמר בתום הדיון: "אנו מקווים שהחקירה תמשיך להתנהל ומבקשים לחקור גם את מנהלת הגן. יש אחריות גם למי שניהל את הגן הזה. הפרשה נמשכה קרוב לשבע שנים. לא מדובר במקרה ספציפי אחד שקרה".

 


הורים לאחד הילדים בגן דרשו גם הם למצות את הדין עם מנהלת הגן שהייתה לדבריהם גננת לכל דבר ועניין. הם שבו וקראו להורים לילדים לשים לב לילדיהם ולנעשה איתם בגן שבו הם נמצאים.

 


עו״ד נס בן נתן, המייצג את הגננת סיגל אלקיים, אמר בתום הדיון כי מעצרה היה מיותר לנוכח העובדה ששיתפה פעולה והודתה במיוחס לה. "יש פער בין מה שמצטייר בציבור לגבי המעשים שלה לבין מה שבאמת נעשה שם . כשהדברים יובהרו תתברר תמונה פות קיצונית מזו שמדמיינים כרגע".


סיגל אלקיים, בת ה-36, שעבדה כגננת ברמת גן, נעצרה ביום חמישי בחשד שהתעללה בילדים בגן שעבדה בו. המשטרה פתחה בחקירה סמויה שהובילה למעצרה, לאחר שהוגשה תלונה בנושא. בחקירתה הוצגו בפני אלקיים סרטונים המתעדים אותה מתנהגת באגרסיביות כלפי כמה ילדים בגן, כשהיא מושכת ודוחפת אותם. היא הודתה במעשים והביעה צער. בחקירתה אמרה כי אם הייתה רואה תיעוד של מישהו אחר עושה את אותם מעשים, הייתה חושבת שמדובר במפלצת. סייעת אחרת שעבדה בגן העידה במשטרה על כך שאלקיים נהגה באגרסיביות כלפי הילדים.