בעקבות תחקיר כאן: המוהל אסולין השעה את עצמו

במכתב שפרסם כתב הרב מתחקיר המוהלים כי "על אף שלא נפל כל פגם בעבודתי, נפל גם נפל פגם מוסרי בסגנון דבריי ועל כך אני מתנצל ומרכין ראש"
02 בדצמבר 2016
11:18
עודכן ב 17 אוקטובר 09:24

הרב אליהו אסולין התייחס לראשונה לתחקיר כאן, בו נחשף כיצד שלח מתלמדים ללא כל ניסיון לערוך ברית מילה בתינוקות מהאוכלוסיות החלשות בישראל, ביניהם יוצאי אתיפיה ועובדים זרים. במכתב ששלח ליושב ראש ועדת העלייה והקליטה, ח"כ אברהם נגוסה, כתב אסולין כי הוא משעה את עצמו מהסמכת מוהלים עד להודעה חדשה.

"בימים האחרונים אני עורך חשבון נפש והפנמה של הדברים שנחשפו, בהם התבטאתי באופן בלתי הגון בעליל שאינו הולם אותי כלל וכלל", כתב הרב אסולין, "כבר בתחילת הדברים, אני מבקש להודיע שאני משעה את עצמי מלהסמיך מוהלים עד להודעה החדשה. אחרי שהבהרתי זאת, אבקש מכבודו לתת לי לכל הפחות את זכות התשובה ולקרוא את דבריי עד תומם". עוד כתב כי "על אף שלא נפל כל פגם בעבודתי, נפל גם נפל פגם מוסרי בסגנון דבריי ועל כך אני מתנצל ומרכין ראש".

עם זאת, המוהל הוותיק טען כי בתחקיר שפורסם לא מוצג מידע שמזכה אותו מהממצאים העולים ממנו. "חשוב לי להדגיש כי אכן מעדתי מילולית, אבל עבודתי המקצועית עצמה נעשתה ללא כל דופי. הכתבה לא סיפרה לצופיה שהאם שצולמה בסרטון שפורסם, ידעה והסכימה בפירוש שהמתלמד הוא זה שיבצע את הברית ואישרה בפניי כי היא מרוצה ביותר. את הדברים הללו אומרת אם התינוק עצמו, שהעידה על כך ואף הודתה לי על עבודתי. יתירה מזו, בניגוד מוחלט לנאמר בתחקיר, זו לא הייתה הפעולה הראשונה שניתנה לתחקירן כמתלמד".

בעקבות פרסום התחקיר הודיע יושב ראש איגוד המוהלים, חיים מילר, כי יערוך שימוע לרב אסולין. "דיברתי על ועדת המוהלים, והרב מהתחקיר יעלה לשימוע", אמר יושב ראש איגוד המוהלים בגלצ, "אם התחקיר נכון אז זה יכול לעלות לו ברישיון".